Tajemnice zakonu Synów Przymierza. Prawdziwa historia bractwa B’nai Brith

W tym wpisie chce oddać do wiadomości czytelnika to prawie 400-stu stronicowe dzieło francuskiego dziennikarza i publicysty Emmanuela Ratiera. Książka traktuje ogólnie o historii i to nie tylko tej tytułowej organizacji.

Dowiedzieć się z niej można o kulisach powstania B`nai B`rith i Ligi Antydefamacyjnej. O działalności pierwszej loży masońskiej stworzonej tylko dla Żydów w USA, w ubiegłym wieku. Autor opisuje strukturę organizacyjną i narodowościową ww. organizacji. Czytelnik pozna dzieje międzynarodowego żydostwa od jego początków tj. od emigracji Żydów z Europy do USA, tych którzy założyli tam Bnai B`rith, a potem zakładali stopniowo jej oddziały w Europie i innych częściach świata.

zak

Emmanuel Ratier stawia między innymi odważną tezę że Amerykę odkryli Żydzi uciekający z Europy przed prześladowaniami. Opisuje również wpływ członków i działaczy ADL (Ligi Antydefamacyjnej) na amerykańskie prawo, ustawodawstwo oraz prezydentów i senatorów. Należy wspomnieć również że wg. niego członkowie ADL są również braćmi Bnai B`rith, a te dwie organizacje przenikają się personalnie. Jedna jest bowiem zbrojnym ramieniem drugiej. Autor, w jednym z rozdziałów próbuje również udowodnić czytelnikowi że ADL to w sumie zwykła, ale dobrze zorganizowana siatka szpiegowska.

Czytelnik znajdzie w tej trudnej, a dla niektórych nudnej nawet do czytania książce opisy rytuałów i obrzędów Synów Zakonu Przymierza oraz pozna biżuterię jaką nosił przewodniczący zakonu i poszczególne stopnie wtajemniczenia w B`nai B`rith. Na kilkudziesięciu stronach znajdują się zeskanowane artykuły z gazet niemieckich, francuskich lub rosyjskich dotyczące działalności loży w poszczególnych krajach. Autor nie zapomniał też zeskanować oficjalnych biuletynów i gazetek samej B`nai B`rith. Jej zbrojne ramię - Liga Antydefamacyjna, walcząca z rasizmem i antysemityzmem również wydaje swoje ulotki, opracowania i biuletyny.

Francuski publicysta opisuje też relacje zakonu z lll Rzeszą oraz jego działalność pod zaborami w Polsce. Dodatek do książki zawiera przetłumaczone na język polski przemówienia prezydentów USA, byłego mera Paryża (Jacquesa Chiraca) i polskiego prezydenta – Lecha Kaczyńskiego, którzy dość często bywali na przyjęciach i bankietach wydawanych przez zakon. Emmanuel Ratier nie zapomina wspomnieć też o aspekcie finansowym tematu swojej książki tj.o tym skąd prześladowani w Europie Żydzi mieli pieniądze na założenie i prowadzenie tej żydowskiej organizacji, a dokonali tego imigranci żydowscy z Europy Zachodniej, a potem dołączyli do nich do USA Żydzi niemieccy.

Książka zawiera wiele nazwisk i to nie tylko członków ADL lub Zakonu Synów Przymierza, mało znane wydarzenia z historii opowiada z innej strony medalu. W dalszej części książki autor opisuje wpływ B`nai B`rith na powstanie państwa Izrael i twierdzi że dwie wymienione w książce organizacje mają działać po prostu na jego rzecz i dla zapewnienia bytu jego mieszkańcom. Wcześniej autor twierdzi że dwie organizacje opisywane w jego książce zajmują się działalnością charytatywną dla ogółu ludzkości, a nie tylko dla mniejszości żydowskiej, taką działalnością jak:

  • prowadzenie żłobków, szpitali i domów opieki
  • pomoc poszkodowanym w katastrofach naturalnych takich jak np. powodzie i trzęsienia ziemi
  • fundowanie stypendiów
  • prowadzenie wykładów akademickich i innych prelekcji
  • zbiórka pieniędzy
  • lobbyng

Na końcu książki znajduje się specjalny dodatek do wydania polskiego tj. przemówienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 2007 roku. W tym to roku działalność B`nai B`rith w Polsce została reaktywowana po tym jak zawieszono jej działalność w naszym kraju dekretem przedwojennego prezydenta. Bodajże Mościckiego.

Publicysta nie waha się też przed stawianiem takich tez, wg. których żydowscy bracia zajmują się również działalnością stricte przestępczą i szpiegowską np. zlecaniem zabójstw niewygodnych polityków lub działaczy, przenikaniem i infiltracją stanowych struktur policyjnych w USA oraz wspieraniem bądź zwalczaniem Ku Klux Klanu, w zależności od tego co leży w interesie amerykańskiej społeczności żydowskiej. Jak okazuje się tytułowa organizacja żydowska miała w przeszłości wpływ na wiele wojen i powstanie aktów prawnych ich dotyczących.

Żydowska kabała i B`nai B`rith miały nawet związek z psychoanalizą Sigmunda Freuda, który również był bratem w loży i wierze. Wg. autora jego badania nad psychoanalizą mogły być prowadzone w dużej mierze dzięki Zakonowi Synów Przymierza. Kto wie czy cała psychoanaliza nie została zaczerpnięta właśnie z kabały? Przecież Zakon po śmierci swojego brata – Freuda kontynuował jego dziedzictwo….

Jak już wspomniałem dzieło jest nie dla opornych bo czyta się je trudno i jako takie nie posiada spektakularnych zwrotów akcji, ale ciekawostki historyczne.

„Tajemnice zakonu Synów Przymierza. Prawdziwa historia bractwa B’nai Brith”
to książka o historii, której nie uczą w szkołach. Sam tytuł mówi za siebie….

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: