Zacna obrona miru domowego

W Ameryce Południowej jest bardzo dużo państw. Kilka z nich nawet męczyłem tutaj w kontekście horroru z życia wziętego, ale jest też tam takie państwo jak Argentyna, a w niej mieszka prawie 50-cio letni hutnik z żoną i z …..kataną.

ar0

ar1

Co się stało?

Słodki sen hutnika i jego żony w łóżku zakłóciły jakieś hałasy i szepty w salonie, a gdy hutnik się obudził przyłapał na buszowaniu po jego domu 3 włamywaczy. Zdjęcia powyżej są pokłosiem tego przyłapania, ale zgadnijcie kto dostał kataną?.  Rezolutni włamywacze nie byli wcale przejęci swoją wpadką na robocie i dalej szperali w domu szukając kosztowności, a jeden z nich trzymał nawet w ręku skradzione już 3600 pesos, jednak bardziej nie było im dane się już w tym domu obłowić.  Dziarski właściciel domu chwycił bowiem za wiszący na ścianie japoński miecz i wymierzył im kilka razów jego ostrzem, wtedy włamywacze rzucili się do ucieczki, no cóż, chyba trudno im się dziwić. Właściciel domu, który obrabowali gonił ich z tą kataną do samego samochodu do którego zdążyli jednak wsiąść, ale daleko zajechać to już nie bo rozbili się na drzewie:).

ar2

ar

Żeby było jasne – karoseria srebrnego wozu została przynajmniej na chwilę przemalowana na czerwono. Dzięki śladom krwi argentyńska policja szybko namierzyła uciekinierów z których większość tj. aż dwóch wymagała operacji. MikkeHarry myśli że ten włam na długo zapamiętają, a jeśli bo ozdrowieniu pokuszą się o kolejny to uzbroją się przynajmniej w noże sprężynowe lub kastety. Coś przyda cię przecież do obrony przed właścicielami domów, które okradają.

W Polsce

To właściciel obrabowanego domu poszedł by siedzieć, a włamywacze stali by się niewinnymi i sławnymi ofiarami nożownika, którym należy się odszkodowanie od obrońcy domu. Ich martyrologia byłaby tak medialna i tabloidowa że obrony przed sądem podjął by się jakiś znany i drogi adwokat i z włamania na pewno by ich wyciągnął, więc nie dość że by się nakradli to jeszcze mieli by odszkodowanie od tego, którego okradli i nie koniecznie cichą (z racji medialności) satysfakcję że to ich ofiara siedzi teraz w pierdlu, a nie oni. I jeszcze kilka otwartych ran, zwisające ochłapy skóry, naderwane uszy….heh, to nic, się wyklepie. Ważne że zarobili, a się nie narobili i to jeszcze na jakimś frajerze co poszedł siedzieć:D.

Dla dzielnego hutnika wielkie ¡Felicidades (Gratulacje). Powinien jeszcze dostać medal od szefa tamtejszej policji, który dzięki niemu ma 3 bandytów mniej do ścigania i złapania.

Przyszło mi do głowy:

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: