Fler – pora na Niemiaszków

By się mogło wydawać że na Niemiaszków pora bo rapper rapujący u nich gangsta rap ma polskie nazwisko. Patrick Losensky urodzony w Berlinie w 1982 r, znany także jako Frank White (pseudonim po zmarłym amerykańskim raperze z filmu „King of New York”), a szerszej publiczności jako „Fler”, a nie wiedział MikeHarry że znany i w Polsce bo polskie źródła skromnie o nim wspominają. Ten to Niemiec o polskim nazwisku z kwadratową głową jak detektyw Rutkowski swoją solową karierę rapera zaczął dopiero w 2003 r., a wczesniej nagrywał z innymi raperami „niemieckimi” (bo niemieccy to oni są od kiedy do Reichu przyjechali:D) takimi jak „B-Tight”, „Eko-Fresh”, „Bushido” i  „Sido” (ale ten ostatni to akurat autochton, a nie turek czy inny cygan). A w 2003 r. pokazał co potrafi sam na albumie  pt. Aggro Ansage 3″ (W ogóle raperzy za Odrą mają jak to się u nich mówi – „eine Macke” na punkcie tego Aggro, możecie se sprawdzić u innych).  Jego pierwsze albumy to „Agroberlina” i Neue Deutsche Welle„. Potem odpowiadał na dissy (obrazy, wyzwiska, przytyki do twórczości i wytyki negatywnych cech – taki nurt w rapie i hip-hopie) Eko-Fresh`a i Bushido i grał swoje dissy na nich.

Fler0PATRICK LOSENSKY – FLER

I po dissowaniu się jeden na drugiego wydał Fler w 2006 r. swój drugi solowy album pt. „Trendsetter”. I ten album był bardziej osobisty od poprzednich, chociaż MikeHarry nie wie co na takim osobistym albumie ma znaczyć jeden z utworów („Cues Junge”) nagrany z piosenkarzem tureckiego pochodzenia – singiel. Może ma wyrażać jakieś sympatię jakby poniekąd rapera o europejskich korzeniach. Piąty solowy album wydany w 2005 r. nosi tytuł „Flersguterjunge”.

Fler jest udziałowcem wytwórni płytowej „Plattenlabels Maskulin Music Group” założył też swoje marki o podobnych nazwach. W tym roku pojawił się album Flera „Neue Deutsche Welle 2” i singiel – „Stabiler Deutscher”. Cyfrowy singiel „Hass Erschien”) pojawił się w necie w maju. Rapper dalej nagrywa z „G-Hot” (też raper podejrzanego pochodzenia) i wygląda na to że jego kariera się nie kończy tylko coraz lepiej mu idzie, rozwija się.

Fler

Inne rzeczy jak konflikty Fler`a z innymi raperami, sprawy sądowe, trudne dzieciństwo i problemy w szkole w zachodnim Berlinie, zarzuty, zarzuty mizogynii (nienawiści do kobiet) w tekstach czy tego co Fler sądzi o swojej ojczyźnie (znaczy się chyba Niemczech:D), o stylu itp. więcej podają niemieckie źródła, ale MikeHarry uznaje je narazie za nie ważne. Na specjalne życzenie czytelników może napisać coś więcej o tym artyście. Na dole link do odsłuchu.

Fler – fanpage/odsłuch

MikeHarry nie specjalnieprzepada akurat za tym niemieckim raperem, ale ma parę swoich ulubionych jego kawałków np. „die Schule brennt”, „Schwer erziehbar” i „Barrack Osama”.
Ale nie wykluczone że innych raperów od niemiaszków też tu kiedyś opiszę.

One thought on “Fler – pora na Niemiaszków

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: