Pomnik Kaczyńskiego w Siedlcach

Instalacja przy żydowskim cmentarzu w Siedlcach, a w sąsiedztwie dwóch szkół ponadgimnazjalnych kosztowała ćwierć miliona PLN i jeszcze im mało bo trwają prace wykończeniowe pomnika (2,5 metra) z brązu na kamiennym cokole i… zbiórka pieniędzy na wykończenie pomnika św.p Lecha Kaczyńskiego zmarłego (między innymi on) tragicznie w katastrofie/zamachu (niepotrzebne skreślić) w Smoleńsku.

A ja mam pomysł i propozycję!. Niech zbierają w niedzielę w kościołach smoleńskich na tacę. Ludzie pozamawiają dwie mszę tj. o 10:00 (np.) może być msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, a o 12:30 (np.) msza w intencji ofiar zamachu smoleńskiego….

I tak to nikt nie będzie dyskryminowany, ani wyznawcy katastrofy, ani wyznawcy zamachu i wszyscy będą zadowoleni, a mało tego… będzie podwójnie więcej pieniędzy na wykończenie pomnika!. I przecież sam metropolita siedlecki – biskup Gurda za darmo też nie poświęci. A ciekawe czy sekta smoleńska i moherowe babcie są liczne i silne w Siedlcach, a jakie bogate!. Zaraz sypną po tacach emeryturami i rentami inwalidzko-pijackimi jak się dowiedzą na jakiego anioła ta ofiara!…

PO 1: A inne ofiary Smoleńska (np. św.p P. Gosiewski, marszałek J. Szmajdziński, poseł. Z. Wassermann…) dlaczego nie mają swoich pomników!?. No?. Nie mają wyznawców, kościołów i sprawiają wrażenie tych gorszych i  zapomnianych ofiar zamachu (katastrofy). Nikt nie zbiera kasy na chociażby upamiętniające ich socjalistyczne żywoty tablice.

PO 2: Czy pomnik św. p Lecha Kaczyńskiego nie stanie się przypadkiem siedlecką tęczą („tenczą”)??. I czy nie dadzą mu uzbrojonej ochrony i monitoringu jak pewne środowiska zaczną żartować sobie po portalach społecznościowych i forach że ową instalację upamiętniającą na przykład obrzucą jajami….

MikeHarry.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: