Alien Abduction (2014) – młodsza siostra „Skinwalker Ranch”

Horror na faktach autentycznych w stylu „Skinwalker Ranch”,bazujący na prawdziwych wydarzeniach z obiektami świetlnymi na niebie. Bohaterami horroru o UFO (drugiego już na tym blogu) jest rodzina z północnej Karoliny, która wybrała się na parę dni wypoczynku na łono natury. Nie mieli jednak pojęcia że zamiast cieszyć się wolnym czasem będą musieli walczyć z obcymi. Produkcja jest utrzymana w stylu „„Paranormal Activity”mająca przypominać prawdziwe, nadprzyrodzone przeżycia grupy ludzi, którzy rejestrują wszystko na kamerze bądź innym nośniku informacji/danych. W tym wypadku 11-sto letni chłopiec, chory na autyzm nagrywa na swoją kamerę spotkania z dziwnymi postaciami napotkanymi po drodze na piknik. Rejestruje też jasne światła na nocnym niebie przypominające gwiazdy…..tylko że te gwiazdy się poruszają….

alienGra aktorska akurat w tym filmie dupy nie urywa i aktorzy nie są raczej znani szerszej, czy zagranicznej publiczności. MikeHarry myśli że to jacyś lokalni, amerykańscy aktorzy z seriali pobrani tam z castingów. Produkcja w reżyserii Matty`ego Beckermana to podobno połączenie horroru, trllihrera i kina fantastycznonaukowego. MikeHarry spadł z dupy jak się o tym dowiedział, a żeby wyrobić sobie zdanie jaki to film musiał go obejrzeć. I polecam to też wam – nie oceniajcie książki po okładce i po tym co piszą inni bo piszą czasami głupoty. Nie sugerujcie się recenzjami i opisami fani horrorów i oczywiście UFO (bo dla was jest ten film i oczywiście dla tych którym podobało się „Skinwalker Ranch”, ta produkcja może być jej młodszą siostrą ), obejrzyjcie sami, a MikeHarry zapewnia was że czasami przejdą was ciarki. Od pierwszej sceny z tajemniczym przybyszem z kosmosu film wzbudza ciekawość, a sceny nagrywane kamerą 11-sto letniego chłopca wyglądają dosyć realistycznie. Mnie najbardziej zaciekawiła końcówka – z zarejestrowanym porwaniem małego autysty przez UFO i parę kadrów uchwyconych w środku statku, potem ucieczka kamerzysty nazad na ziemię….

To samo autystyczne dziecko przez cały film dokumentuje tą kamerą swoją i rodziny ucieczkę przed kosmitami, chronienie się w domu farmera, który im pomaga i wie co tu się dzieje, a dzieje się to już od wielu lat. Film jest dosyć młody bo z kwietnia tego roku i został odebrany przez publiczność z mieszanymi uczuciami. W pewnej scenie jest nawet mowa o tajnych, rządowych badaniach przeprowadzanych przez wojsko na ternie na którym po pojawieniu się tajemniczych świateł na nocnym niebie mają miejsce nie wyjaśnione anomalie i dziwne zachowania sprzętów. Na koniec filmu wypowiadają się (to tylko po angielsku) naoczni świadkowie spotkań z obcymi – starzy mieszkańcy miejscowości w której do nich dochodzi..

Jak już MikeHarry wspomniał na górze, film się mu spodobał i jest w nim ziarnko prawdy (podobno), wciągająca, a momentami wzbudzająca ciekawość (spotkanie z nieznanym) produkcja. Wspomniałem też komu ją polecam, ale zapomniałem że dobra będzie też dla fanów wszelakich teorii spiskowych i Nowych Porządków Świata. Znajdą oni tam i wątek dla siebie, na którym jak się okazuje pod koniec filmu zasadza się cały sens i geneza wydarzeń. MikeHarry wyrobił sobie zdanie o tych wydarzeniach, ale czeka na wasze wrażenia w komentarzach. – Wszystko po seansie.

Alien Abduction (2014) (Tutaj obejrzycie!).

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: