Soprano – rap u żabojadów

Się ostatnio porozpisywałem o innych sprawach, a dawno nie było o muzyce. Ten wpis jest dla fanów rapu myślących że we Francji ten gatunek reprezentuje tylko „Soundkail”, którzy wystąpili gościnnie z naszym „WWO”. Jak na zachodnią Europę przystało jedni i drudzy to nie Francuzi bo „Soundkail”to banda jakichś czarnuchów, a „Soprano” bo o niego chodzi w tym wpisie nazywa się – Said M`Roubaba i pochodzi z Komór, czy Komorów, jak to się tam mówi i pisze….

Jakby ktoś nie wiedział i się zaciekawił Komory to arabsko-francuska wyspa w okolicach Madagaskaru i Mozambiku, ze stolicą w Moroni i frankiem komoryjskim jako walutą. Jednym słowem głęboka, południowa Afryka w której mówi się po francusku i arabsku, a mapa wyspy przypomina nieco wygiętego fallusa, ale tu nie o tym tylko o muzyce…

„Soprano” swój pseudonim zawdzięcza znajomym, urodził się w 1979 r.w Marsylii  i jest członkiem francuskiej grupy grającej wszystko po trochu, a nazywa się ona „Psy 4 de la Rime”.  „Soprano” działa w Marsylii (południowa Francja).

MikeHarry słyszał mało utworów tego artysty bo i mało jest o nim w polskich internetach, ale ulubiony kawałem mój jak dotąd to:

Psy 4 de la Rime

Francuską grupę hip-hop`ową pod tą nazwą „Soprano” założył w 1994 r. i składa się ona z jeszcze paru innych- francuskich muzyków. Grupa była znana tylko z dokumentacji o swoich muzycznych dokonaniach i na podstawie tej dokumentacji wykupiono jej wszystkie występy. Muzycy działali u wielu producentów, wytwórni i znani byli pod wieloma markami, a w 2002.r wydali swój pierwszy album. Sukcesem grupy na francuskiej scenie był album „Le son de Bandits”, a w 2005 r. został wydany album „Enfants de la Lune”. Ostatni album grupy z 2008 r.pt. „Les Cites D`Or” zdobył pierwsze miejsce we Francji na liście albumów.

Soprano

W 2005 roku rozpoczął swoją karierę solową, a debiutancki album („Puisqu’ll Faut Vivre”) który wydał w 2007 r. dostał platynową płytę, album wyprodukowała jego własna wytwórnia. „Soprano” został nominowany w 2007 r. do nagrody na „MTV Music Awards„w Monachium jako najlepszy, francuski artysta. Singiel „Victory” z 2008 r. został użyty w grze wideo „„Fifa09” i jego poszczególne kawałki są wykorzystane jako ścieżka dźwiękowa do tej gry. W 2010 r. artysta wydał swój drugi album pt. „La Colombe” – „Gołębie” i do tego albumu zrobił też trasę koncertową po całej Francji i wspiął się tym na 1. miejsca francuskich list przebojów. Album miał być najpierw podwójny i nazywać się inaczej, ale Soprano zdecydował się jednak na nagranie dwóch oddzielnych płyt.

sop

Ze swoimi albumami i track`ami raper przemierzył także w trasach koncertowych Niemcy, Szwajcarię, Słowację i Austrię. Artysta jest aktywny w swojej sztuce od roku 200 aż do teraz i jest 10 lat starszy od MikeHarry`ego.

Tu macie stronę artysty z aktualnościami, fotkami, videoclipami itd., tylko że do tego trzeba umieć po francusku nie tylko to co myślicie… Soprano – oficjalna strona.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: