Walentynki w Arabii Saudyjskiej i Aszura po szyicku

Nie chodzi mi  w tym wpisie o same  święto św. Walentego, ani o wymiar kary. Poniższy tekst będzie dowodem na to że aparatczycy i urzędasy przynajmniej w kraju wulgarnie zwanym Arabią Saudyjską nie mają fory i przywilejów. Wszyscy są równi wobec Allacha i prawa (szariatu).

Otóż religijna milicja aresztowała 14 lutego kilku mężczyzn w towarzystwie 6 kobiet którzy świętowali walentynki – zakazane prawem w Arabii Saudyjskiej podobnie jak alkohol który na przyjęciu był zaserwowany. Pięciu młodym mężczyznom grozi od 5 do 10 lat więzienia, a żeby umilić im oczekiwanie na ukaranie dostali dodatkowo po ponad 1000 batów gratis!. Poza tym po wyjściu z saudyjskiego więzienia wolni już walentynkowicze nie będą mogli opuścić swojego nader siarczyście muzłumańskiego kraju przez okres równy zasądzonej karze….

Nie to jest jednak śmieszne, ani nawet tragiczne. Chodzi o to że…

Wszyscy skazani są (byli?) pracownikami saudyjskich (państwowych) służb bezpieczeństwa!. I tak o to aparatczycy i bezpieczniacy zostali wybatowani za obchodzenie Walentynek na przekór Allachowi i czeka ich jeszcze ciurma, a po niej zakaz opuszczania kraju…

MikeHarry jest ciekaw jaką karę otrzymali by w RP urzędnicy państwowi (albo i pracownicy służb specjalnych) po udowodnieniu im przynależności do sekty bądź po udowodnieniu im obchodzenia Aszury* lub nocy Walpurgii!. Batów by raczej nie dostali.

Wobec Allacha wszyscy są równi! – nawet agenci rodzimego wywiadu. -> MikeHarry.

*Aszura to obchodzone co roku krwawe, szyickie święto interpretowane przez szyitów inaczej niż przez sunnitów. Szyici opłakują wtedy śmierć Husajna ibn Alego – wnuka Mahometa poległego pod Karbalą w 680 r. W czasie święta i pielgrzymki mężczyźni masowo się biczują (napieprzają się mieczami w czoła:D), a kobiety nie noszą ozdób. Uczestniczą w tej jatce nawet małe dzieci, które są okaleczane przez starszych muzłumanów – nierzadko swoich rodziców!. Wyznawcy jednego z 3  głównych odłamów islamu upamiętniają wtedy 10 dzień muzłumańskiego miesiąca – muharramu, ten pierwszy dzień tego miesiąca upamiętnia właśnie dzień śmierci wnuka Mahometa – Husajna.

A1 A2 a3 a4 - AFGHANISTAN-RELIGION-ASHURA a7 A 2 AASZURA!

**Nie wiem czemu doniesienie o  saudyjskich bezpieczniakach kojarzy mi się jakoś z teledyskiem Kazika pt” Układ Zamknięty” nagranego do filmu o tym samym tytule. A wy co na to??. Drodzy czytający mojego bloga.

 

One thought on “Walentynki w Arabii Saudyjskiej i Aszura po szyicku

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: