Patriotyzm gospodarczy – Mazowsze

Akcje jakie przeprowadzili patriotyczni działacze z regionu mazowieckiego (a z nimi autor bloga – MikkeHarry 😉 ) w ramach wspomnianego w tytule tematu:

„  Kochamy Polskę! „Kupuj Polskie”, „Wybierając Polskie produkty, wspierasz Polskich przedsiębiorców!” Korzystając z usług Rodaków wspieramy rozwój Polskiej przedsiębiorczości! Głównym celem promowanej przez nas akcji Patriotyzm Gospodarczy jest budzenie świadomości wspólnoty społecznej. Nasze działania przynoszą coraz większe zainteresowanie społeczne, co przeradza się w rzeczywiste oddziaływanie na pozytywną zmianę związaną z zakupami czy usługami, czyli zrozumienia wielkości znaczenia patriotyzmu gospodarczego. Tym samym zainteresowanie to ma wpływ na rozwój gospodarczy.

W naszym regionie to już kolejny rok działań i jak to miało miejsce w poprzednich latach również i teraz stanęliśmy na wysokości zadania, by wspierać polską gospodarkę. Pomimo faktu że mieliśmy trochę utrudnień związanych z tak zwaną „p (l) andemią” tak jak 2020 r również od początku 2021r działacze organizacji w naszym regionie środkowy wschód Polski podjęli wspólne działanie na rzecz promowania Patriotyzmu Gospodarczego. Efektem czego są działania, rozdowania ulotek informacyjnych, rozwieszanie banerów z treścią Patriotyzmu-gospodarczego, oraz umieszczanie wspomnianych treści w sieci internetowej.

Wyżej wspomniane działania, które przeprowadzają również w tym roku to nagłośnienie inicjatywy Patriotyzm Gospodarczy, między innymi są realizowane w powiatach: węgrowskim, siedleckim, sokołowskim, łosickim. Udałó się również w innych miejscach, w powiecie monieckim i okolicznych gminach tak jak np w Tykocinie.

Podkreślamy że z coraz większym powodzeniem prowadzimy nasze działanie w ważnej przestrzeni jaką jest sieć internetowa, która służy nam kierunkowo do promowania Patriotyzmu Gospodarczego. Są to portale społecznościowe: Patriotyzm Gospodarczy, Swój do swego po swoje, Patriotyzm gospodarczy – kocham Polskę, Kupuj Polskie, Patriotyzm gospodarczy promujemy niestrudzenie również wśród Polonii zamieszkującej w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. W sieci internetowej nasze działanie to cykliczne rozpowszechnianie treści i trwająca praktycznie cały rok mozolna praca i związane z tym wszelkie działania. Ten trud jaki podejmujemy jest możliwy tylko dzięki temu, że z poczucia obowiązku do Ojczyzny organizujemy się wspólnymi siłami, oraz wszystko to co wymaga nakładów materialnych finansujemy z własnych środków.

Organizacje współpracujące w tej szlachetnej inicjatywie, to między innymi partie polityczne: Konfederacja, którą tworzą Ruch Narodowy, Wolność, Konfederacja Korony Polskiej, kolejno Prawdziwa Europa-Europa Christi,oraz stowarzyszenia i organizacje: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych, Młodzież Wszechpolska, Nasz Świadomy Rozwój, Stowarzyszenia: Wiara i czyn, Patriotyczne Siedlce, Asumpt, Goniądz nad Biebrzą, Roty Niepodległości, KoLiber, Patriotyczne Siedlce, Roty Niepodległości, Straż Narodowa, Rolnik Handluje.

Nasze cele podstawowe to:

wolność polskiego przedsiębiorcy,

promocja wolności gospodarczej,

wsparcie dla polskiej wsi

Wyznaczone zadania:

Naszymi działaniami zabiegamy o wzrost zamożności społeczeństwa polskiego. Zajmujemy się szeroko rozumianą promocją patriotyzmu konsumenckiego. Podczas naszych akcji próbujemy przekonywać do tego, by preferować przy zakupach produkty lokalne, regionalne i krajowe, oraz korzystać z usług rodzimych przedsiębiorców.

Podstawowe czynności:

To głównie jak największe oddziaływanie na ludzi w budzeniu świadomości wspólnoty społecznej w podstawowych kwestiach życia codziennego i jak najgłębszego zacieśniania współpracy między Rodakami. Współtworzenie społeczeństwa, o czym dobrze wiemy, obejmuje wiele płaszczyzn, m.in. jest to szeroko pojęty patriotyzm gospodarczy. Innymi słowy, wspierając „swoich”, pomagamy sobie wzajemnie. Wybierając polskie towary przyczyniamy się do poprawy kondycji gospodarki. Ten mały gest w rzeczywistości ma wielkie znaczenie także dla nas. Korzystając z usług rodzimych firm również przyczyniamy się do poprawienia jakości życia i prawidłowego funkcjonowania małych firm i przedsiębiorców, co również przyczynia się do poprawienia ogólnej kondycji całej gospodarki. Co istotne, w tym roku dzięki ciężkiej pracy Polaków powstała nowa, bardzo interesująca, patriotyczna platforma Rolnik Handluje, którą również promujemy i wspieramy. Zachęcamy do korzystania z tej nowatorskiej platformy.

Korzyści z wybierania polskich produktów:

– uniezależnienie Polski od obcego kapitału,

– budowanie niezależnego sektora finansowego,

– samowystarczalne funkcjonowanie u podstaw gospodarki,

– lepsza jakość rodzimych artykułów,

– nowe miejsca pracy w Polsce,

– wzrost gospodarczy i rozwój regionów,

– rzeczywiste wspieranie polskich przedsiębiorców,

– poprawa kondycji polskiej wsi,

Co należy robić?

– kupować polskie produkty,

– rób zakupy w lokalnych sklepach i na targowiskach,

– stołuj się w polskiej gastronomii,

– tankuj paliwo na polskich stacjach,

– ubieraj się w odzież polskich producentów,

– trzymaj pieniądze w polskim banku,

– korzystaj z platformy Rolnik Handluje,

Jak rozpoznać polskie produkty?

Pierwsze podstawowe działanie to szczegółowe rozeznanie w ofercie Polskich produktów. Sam kod kreskowy rozpoczynający się od „590” oraz informacja na opakowaniu nie zawsze pokazuje czy firma jest własnością Polską z pełnym Polskim kapitałem. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na nazwę firmy na opakowaniu oraz adres . Część produktów z kodem „590” jest w posiadaniu zagranicznych koncernów. W razie wątpliwości co do pochodzenia towaru pytajmy sprzedawcę. Bardzo pomocna i dosyć sprawna w tym temacie jest aplikacja na smartfony „Pola” – za jej pomocą sprawdzimy, czy produkt jest w 100% polski, dowiemy się co nieco o firmie oraz uzyskamy informację o udziale w niej zagranicznego kapitału. Aplikacja dostępna jest dla systemów Android oraz iOS. Kupowanie na miejskich targowiskach, oraz korzystanie z platformy Rolnik Handluje daje nam gwarancje tego że kupujemy polskie płody rolne i najlepsze rodzime produkty.

Nasze plany na kolejne miesiące 2021roku, to już niebawem na przełomie maja czerwca będziemy realizować działania terenie jeśli wszystkie plany dobrze zrealizujemy to będziemy mieli baner obwoźny, czyli przyczepkę z banerem która będzie jeździła po regionie. Natomiast podstawowe działania które będą trwały niemalże cały rok to, rozdawanie ulotek, rozpowszechnianie w sieci internetowej, plakatowanie. Oraz inicjacja ogólnopolskiej akcji promującej Patriotyzm Gospodarczy w sieci internetowej, która będzie trwała cały rok. Chcemy rozszerzyć nasze działania na jak największą liczbę portali społecznościowych. Podejmujemy działania i mamy nadzieję, że w tym roku przyniosą jeszcze bardziej widoczne efekty.

Powinność wobec Ojczyzny

Naszą prawidłową drogą rozwoju Ojczyzny w tym jednej z wielu gałęzi jest sektor gospodarczy a w nim pierwsze miejsce powinien zajmować Patriotyzm Gospodarczy odzwierciedlający wartości stanowiące przynależność narodową, co przekłada się na przyrodzony obowiązek w stosunku do samych siebie i Ojczyzny!

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich współtworzących ten szlachetny projekt od początku zaistnienia w naszym regionie, oraz tym którzy ciągle dołączają i angażują się, oraz udzielają wsparcia: Marcin Wyrębek, Artur Jóźwiak, Daniel Jóźwiak, Jacek Kamiński, Arkadiusz Lewczuk, Paweł Zakrzewski, Sylwester Popławski, Robert Skolimowski, Paweł Wyrzykowski, Michał Harry Harasim, Łukasz Alaba, Piotr Jasieńczuk, Marcin Kucharski, Janusz Olewiński, Robert Paliga, Leszek Szymański, Bogdan Hałucha. Oraz Wszystkim którzy biorą udział w naszych działaniach.

Zachęcamy do włączenia się w promowanie Patriotyzmu Gospodarczego wszystkich chętnych. A przez to do rozwoju naszego kraju w oparciu o wartości Cywilizacji Łacińskiej.

Patriotyzm, czyli postawa szacunku, umiłowania i oddania Ojczyźnie!

Podsumowują zgodnie działacze z regionu środkowowschodniej Polski którzy wspólnie podjęli zadanie wspierania Patriotyzmu gospodarczego. ”

Reklama

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: