Notatnik Śmierci (Death Note) 2017

Pełnometrażowy thriller fantasy nazywany czasami horrorem. Na podstawie kreskówki-mangi o tym samym tytule z 2006-2007 roku. Wg. niektórych internautów najlepszy horror na Netflixie.


A wg. MikkeHarry„„ `ego kicz i szmira. Kreskówka-manga zrealizowana na podstawie komiksu jest ciekawsza i bardziej wciągająca, rozwojowa niż jej filmowy następca. Oprócz kilku krwawych scen śmierci w filmie nic się nie dzieje, ale jest dużo gadaniny. Fabuła jest zagmatwana i nudna. Wiele wątków przechodzi przez usta bohaterów aż widz wreszcie nie wie o co chodzi. A w odcinkowej kreskówce, wręcz przeciwnie. Polecam obejrzenie jej bardziej niż tego filmu :).


`

O co chodzi?
Nastoletni syn policjanta dostaje w szkole od japońskiego demona zeszycik, w którym trzeba zapisywać imiona i nazwiska, a jednakowoż zapamiętywać twarze ich nosicieli. Gnębiony trochę przez kolegów uczeń zajmuje się zeszycikiem zamiast nauką do trwających właśnie egzaminów. Gdy zostaje za karę po szkole postanawia zgłębić tam tajemnice zeszyciku, a gdy to robi odwiedza go japoński demon, który wysłał mu go z nieba. To za jego namowami syn policjanta zapisuje pierwsze nazwisko – ucznia bijącego właśnie na podwórku dziewczynę.


Aha, ten kogo nazwisko zostanie zapisane w Notatniku Śmierci za kilka sekund umiera….


Z tym że jest wiele zasad i reguł korzystania z tego notesu. Nie tylko te z zapamiętywaniem twarzy. A strażnikami zeszyciku nie zawsze byli dobrzy ludzie. Np. listonosz-pedofil. Tak czy siak wszyscy ginęli potem w dziwnych okolicznościach i krwawo.


I tak oto nastoletni syn policjanta stał się masowym mordercą przybierając przydomek Kira. Kira postanawia przy pomocy zeszyciku, którego od tej pory jest strażnikiem wymierzać sprawiedliwość mordercom i innym przestępcom na całym świecie toteż wszędzie zaczyna dochodzić do krwawych i niewyjaśnionych lub nieuzasadnionych śmierci więźniów lub zamachowców. Tajemniczego mordercy szuka policja i FBI, ale nie będzie to takie łatwe bo nie wiadomo gdzie on jest, a zabić może na odległość. Z czasem śledztwo w sprawie kiry zaczyna prowadzić jego własny ojciec….

Pierwsza ofiara
Uczeń bijący koleżankę syna policjanta na podwórku szkolnym. Dosłownie traci głowę w tragicznym wypadku po tym jak przyszły kira po namowach demona zapisuje w Notatniku Śmierci jego nazwisko i przyczynę śmierci. Tą ostatnią też należy dopisać bo jak nie to przyszła ofiara zejdzie na zawał.


Na początku o tym kim jest kira wie tylko jego koleżanka, a potem dziewczyna bo we dwoje zapisują w notesie nazwiska zbrodniarzy zasłyszane w dzienniku….


W międzyczasie morderca staje się ulubieńcem społeczeństwa bo rozprawia się z oprawcami ich bliskich szybciej i lepiej niż policja. Powstają sekty jego wyznawców oraz grupa przychylnych mu policjantów, która sabotuje pracę jego ojca prowadzącą do schwytania go. Ten nie wie jednak że ściga własnego syna. W ogóle z międzynarodowej grupy różnych służb tylko jedna zdaje się wiedzieć jak zabija kira już od dawna nazywany przez ludzi bogiem – detektyw zasłaniający twarz.
Nastoletni syn policjanta jest sławny od kiedy interesują się nim: media, policja i……demon. Nie prosił się o bycie strażnikiem notesu i powoli ma już dosyć do tego stopnia że chce komuś przekazać bycie mordercą, bogiem i ulubieńcem ludzkości w jednym.


*Nazwiska, imiona, pseudonimy i policyjna robota z filmu zgadzają się z tymi z serialu 2006-2007. I tu i tu chodzi o to samo.

Olinkowanie
https://mikkeharry.wordpress.com/2015/09/16/death-note-デスノート-notes-smierci/

**Pisałem zmęczony po dobie pracy.
AVE MIKKEHARRY!


Dane techniczne
Reżyser: Adam Wingard
Rok premiery: 2017
Kraje produkcji: USA
Główne role: Margaret Qualley, Natt Wolf, Willem Dafoe, Matthew Kevin Anderson, Lakheith Stanfield
Czas trwania: półtorej godziny:
Nazwa oryginalna: Death Note
Gatunek: Thriller, fantasy
Poprzedniczka: Death Note 2006-2007 ; manga, kreskówka, serial

2 myśli w temacie “Notatnik Śmierci (Death Note) 2017

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: