Oberżyna Golden Eggs (Solanum Melongena)

Dzisiejsza roślina dla odmiany nie jest straszna, ale śmieszna. Można śmiało powiedzieć że natura robi sobie jaja. W dodatku jadalne.

Golden Eggs można wyhodować w donicach lub pojemnikach, a jej owoce do złudzenia przypominają kurze jajka. Są jednak nieco większe bo owoce osiągają długość do 10 cm. Na początku jajka są białe, a potem robią się żółte. Oberżyna jest jednoroczna, a jej kwiaty mają lekko fioletowy kolor. Spożycie takich jajek na surowo pomaga regulować poziom cholesterolu w organizmie.

Roślinę można traktować też jako ozdobną, a najlepiej rośnie ona w okresie od lipca do października i osiąga wtedy 40-50 cm wysokości. Aby jaja wyrosły należy wysiewać je w marcu w temperaturze 18-22 stopnie Celsjusza, a w schód następuje po 2-3 tygodniach. Uprawiać ją należy w ziemi umiarkowanie wilgotnej i żyznej, a przesadzać do większych pojemników w miarę rozrastania się. Pojemniki najlepiej postawić w miejscu nasłonecznionym.

Pokrój rośliny: krzaczasty

Liście rośliny: ciemnozielone

Oberżyna osiąga rozmiary bardzo małe i jest łatwa w uprawie toteż z łatwością poradzimy z nią sobie u siebie w domu. Nawet w Polsce. Nasiona w raz z instrukcją uprawy są dostępne do kupna w internecie i dobrych sklepach ogrodniczych.

*Mam nadzieję że to odstępstwo od szkarad, śmierdzieli i pasożytów się wam podobało bo będzie najprawdopodobniej tylko jedno! A jeśli nie to mi wybaczcie :(. Na pocieszenie dodam że jeszcze pojadą w tej kategorii ohydy, paskudy, śmierdziele, pasożyty i truciciele, a nawet mordercy….

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: