Budżet obywatelski w Siedlcach – propozycje mieszkańców

http://www.siedlce.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=4955&menu_id=0

Propozycje do budżetu partycypacyjnego na dole w załączniku w linku. Ale co Siedlczanom poodbijało z tymi chodnikami? 😀 Nie umieją chodzić czy nie patrzą pod nogi? 😀 I czy nie lepiej te 125 tysięcy zainwestować w jakieś aktywa (np te chociażby obserwatorium astronomiczne dla uczniów lub oświetlenie ul. Artyleryjskiej), a nie w to żeby grubasom (takim jak nie przymierzając ja 😀) było wygodniej dźwigać swoje cielska razem z siatami z biedry między blokami. Bo ile metrów chodnika zbudują za 125 tysięcy?

Żaden nowy chodnik ani nowe zebry nie zastąpią trzeźwości umysłu i zwracania uwagi na jadące samochody przy przechodzeniu przez jezdnię! No chyba że ktoś woli wtedy gadać przez komórkę i patrzeć w niebo. Nic nie zastąpi ludzkiego działania w momencie kiedy to właśnie ono jest potrzebne i nie kosztuje ani grosza tylko trochę rozumu 🙂 Wiem to z autopsji bo w tym roku sam się połamałem…

Czy mieszkańcami Siedlec naprawdę kierują tak „przychodnikowe” instynkty?

To ostatnie (chodniki) to jest psi obowiązek miasta, tak samo jak zebry na przejściach i powinno być zrobione bez łaski oraz budżetu partycypacyjnego! A na obserwatorium astronomicznym zyskają uczniowie – przyszłe pokolenie Siedlczan będzie być może bogatsze o wiedzę o kosmosie. I na ulicy Artyleryjskiej jest faktycznie ciemno jak w d….., a im się chodniki uje…..

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: