Siedleckie sprawy – „Stalchemak” i Brama-dzwonnica

Resztki „Stalchemaku” są w rozsypce i mają iść na żyletki bo są właśnie demontowane, a za czasów swojej świetności tj. za komuny zakłady zatrudniały ponad 2 tysiące ludzi! Teraz został tam zalany schron przeciwatomowy – jeden z kilku w mieście (inny jest np. pod „Karo”) i ujęcie retencyjne wody, które mogło by służyć za jej rezerwę dla miasta….mogło by.

Ale nie wszystko w mieście się sypie bo powstał Społeczny Komitet Odbudowy Bramy-dzwonnicy w Siedlcach. Jednym z jego założycieli jest były prezydent miasta – Wincenty Przychoda (1981-1986), prezydent za stanu wojennego….

Te dwie „akcje” w mieście dziwnie się ze sobą zbiegły bo przecież byłych fundamentów ze „Stalchemaku” można użyć do odbudowy dzwonnicy :D. Tadam! Niektóre z materiałów będą jeszcze w całkiem dobrym stanie, więc zamiast pójść na żyletki….

Co prawda w schronach przeciwatomowych miała się schronić elita komunistycznej władzy z powiatu, miasta i województwa, a teraz siedleckie władze będą mogły schronić się pod odbudowaną Bramą-Dzwonnicą. Dlatego proponuję użyć sentymentalnych dla naszych włodarzy materiałów budowlanych – resztek ze „Stalchemaku”. One umilą im tam kiedyś mroczne czasy schronienia i przypomną jak to kiedyś było im lepiej :)…

Pytanie tylko czy pierwszy Siedlczanin w mieście będzie miał tyle honoru żeby taką możliwość zaoszczędzenia przez miasto wykorzystać. Bo na Błoniach nie ma za bardzo gdzie się schronić. Tam schrony i inne podziemia odkrywa teraz jakiś „Magellan”.

I wszystko będzie tańszym kosztem. 🙂 Nasze w pełni zelektryfikowane i odkułaczone miasto zaoszczędzi….

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: