Zanim się obudzę (Before I wake) 2016

Koszmar pewnego małżeństwa zaczyna się gdy adoptuje ono chłopca, który przeszedł już przez dwie inne rodziny zastępcze. Jego biologiczna matka zmarła na raka trzustki, ale przedtem odkryła że jej syn ma jakiś nadprzyrodzony dar…..

W odróżnieniu od dwóch poprzednich horrorów tej jest mocniejszy bo nawet w dzień można przestraszyć się tajemniczego stwora śniącego się adoptowanemu chłopcu. Straszne postacie w tym filmie naprawdę przerażają pojawiając się  znienacka przy akompaniamencie równie przerażającej muzyki i innych efektów dźwiękowych. Horror jest poza tym całkiem świeży bo z 2016 roku.

mv5bmjm5ndaznjgzof5bml5banbnxkftztgwoda0mtuzmdi-_v1_uy268_cr40182268_al_

Nowi adopcyjni rodzice powoli odkrywają że sny chłopca stają się jawą, a oni widzą to o czym on w danej chwili śni i nie zawsze są to motyle lub kolejka elektryczna. Śni mu się też przerażający stwór o białej twarzy i zapadniętych oczodołach, który mówi że nigdy go nie opuści. Nowi opiekunowie również go widzą i nawet wykorzystują dar chłopca do skontaktowania się ze swoim zmarłym synem. Jednak jego powrót jest tylko iluzją kończąca się gdy adoptowany syn przestaje śnić lub się budzi. Działa to trochę jak kamień wskrzeszenia z Harry`ego Potter`a („Insygnia śmierci”).

W tej historii nie gadają zbyt wiele i nie ma w niej strzelanin ani zawrotnej akcji. Nie trzyma on też w napięciu i momentami nudzi, ale rekompensują to sceny ze stworami i urzeczywistnionymi snami adoptowanego dziecka.

Adopcyjna matka próbując zgłębić tajemnice daru nowego syna spotyka się w szpitalu psychiatrycznym z jej poprzednim adopcyjnym ojcem. Ten wyjawia jej że przez cały czas uznawania go za wariata też widział na jawie to co śni się chłopcu. Wreszcie obiecuje on że nie będzie już więcej śnił i na koniec wyjaśnia się kto jest przerażającym stworem, który miał na zawsze pozostać z dzieckiem. Wyjaśnia się też czego stwór chce ukazując się na jawie adopcyjnym rodzicom dziecka gdy te śpi… Może po prostu ktoś chce go (chłopca) chronić? A nie tylko przerazić widza…..

Dane techniczne
Rok premiery 2016
Kraj produkcji : USA
Gatunek: horror (dobry)
Czas trwania: półtorej godziny (zależy od wersji)
Reżyser: Mike Flanagan
Tytuł oryginalny:” Before I wake”
Główne role: Jacob Tremblay (Cody – adoptowany chłopiec z nadprzyrodzonym darem, którego sny i koszmary stają się jawą dla jego opiekunów), Thomas Jane – jako Mark – nowy ojciec adopcyjny Cody`ego, Catherine Ann BosworthKate Bosworth jako Jesse – nowa matka adopcyjna Cody`ego

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: