Sinister (2012)

Pisarz powieści kryminalnych wprowadza się z rodziną do nowego domu, w którym niebawem zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Mężczyzna odkrywa na strychu domu taśmy z filmami i aparat do ich odtwarzania, a wraz z tym tajemnice rodzin, które przed nim mieszkały w tym domu.

Pisarz bada szczegóły tajemniczych morderstw i zniknięć dzieci, które miały miejsce w różnych miejscowościach i w różnym czasie. Pomaga mu w tym miejscowy zastępca szeryfa i specjalista od okultyzmu lub zaświatów przez internet. Szybko okazuje się że zbrodnie popełnione w domu nie były pospolite i zamieszane są w nie zaginione dzieci. Analizując fotografie z prasy i portali internetowych dotyczące ww. zdarzeń mężczyzna odkrywa jeden wspólny dla nich wszystkich element….

sin

Artysta ten zamierza napisać w nowym domu nową książkę, a dom dostarcza mu do niej tematów i materiałów. Jak dowiaduje się posesja jest nawiedzona przez demona porywającego i zjadającego dzieci i kiedy przekonuje się o obecności w domu jednego i drugich postanawia opuścić go w raz z rodziną. Czy jednak będzie to takie łatwe?

Kim są zaginione dzieci widziane na fotografiach i filmach obrazujących brutalne morderstwa? Co stanie się z nowymi domownikami? I czy nowa książka mająca przynieść pisarzowi sławę jakiej do tej pory nie miał w końcu powstanie? Co stanie się z taśmami, na których nagrane są morderstwa? I czy dom zostanie pomalowany? Zapraszam do obejrzenia tego nie młodego już horroru :).

Dane techniczne
Kraj produkcji: USA
Boxoffice: 77 712 439 dolarów
Rok premiery: 2012
Gatunek: horror
Reżyseria: Scott Derrickson
Czas trwania: 1 godzina i 50 minut (w zależności od wersji)
Kontynuacja: „Sinister 2” (2015 r.)
Główne role: Ethan Hawke, Juliet Rylance, Rob Riley, James Ransone

One thought on “Sinister (2012)

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: