Amerykanin związał i spalił kotkę!

Sam mam tego samego kota od 17 lat, więc rażą mnie takie newsy. A ja mam dzisiaj wizytę księdza po kolędzie, więc zamiast przejmować się tymi bliźnimi z pontonów przejmijmy się lepiej tymi czworonożnymi, których mamy bliżej. – U siebie w domach. Słyszeliście może o podobnych przypadkach w Polsce?

„W nocy 11 stycznia w amerykańskim stanie Indiana, a w mieście Crafordsville kot został oblany benzyną i podpalony. 12 stycznia na policji zameldował się 19-sto latek Noah Riley (Noah! – Amerykanin wiadomego pochodzenia? ; przyp. MikeHarry) i przyznał że to on popełnił ten czyn.

Emerytowany strażak Steve Wright znalazł kotkę gdy ze swojego okna zobaczył płomień. Zastał zwierzę ze związanymi łapami i utopione w benzynie. Ktoś podpalił na nim fajerwerk, ale cudem ten nie eksplodował.

noahRiley

-Była bardzo, bardzo cicho. Próbowała się jeszcze poruszać, ale już nie mogła. I to spojrzenie w jej oczach. – Komentuje strażak.

Mimo ratunku słup ognia ciężko zranił kotkę, która natychmiast została przewieziona do szpitala dla zwierząt. Kierowniczka związku ds. dobrego traktowania zwierząt Misha Anderson tłumaczy:

– Jej uszy były zrośnięte razem, a sierść spalona aż do skóry. Wylądowała w kałuży co powstrzymało ogień. Albo przynajmniej zwilżyło jej sierść, tak że płomienie z benzyny, w której była ubabrana jej sierść ją tylko osmaliły.

kot0Phoenix

Następnie policja zabrała się za szukanie winnego. Historia kotki imieniem Phoenix szybko rozprzestrzeniła się w amerykańskich mediach społecznościowych. I już kilka dni później Noah zameldował się na policji. Tłumaczył że widział historię Phoenix w mediach społecznościowych i chciał rozwiązać problem. W czwartkowy wieczór został aresztowany pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami.

Co skłoniło tego młodego człowieka do podpalenia kotki jest jeszcze niejasne, ale FOX59 donosi że został już przesłuchany kolejny młody mężczyzna.

Wszystko jedno co skłoniło obu mężczyzn do popełnienia tego czynu, Phoenix będzie powoli odpoczywać od swoich męczarni. W międzyczasie jest pod opieką medyczną, która została sfinansowana przez związek dobrego traktowania zwierząt. Tam współpracownicy starają się jak mogą troszczyć się o jej łapy. Sąsiad Steve`a Wright`a pytał już czy mógłby przyjąć kotkę (zaopiekować się nią).

Mimo wszystko koszty weterynaryjne opiewają na kwotę tysiąca dolarów. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć powrót do zdrowia Phoenix. Może podarować jakaś kwotę pieniędzy na opiekę medyczną nad nią. I jak interesuje was jak kotka wychodzi ze swoich ciężkich obrażeń możecie dowiedzieć się tego ze strony facebook`owej zajmującej się nią organizacji.

W Niemczech (źródło to niemiecki portal informacyjny ; przyp. MikeHarry) obowiązuje w wypadku czynów tego rodzaju ustawa o ochronie zwierząt. Umyślni gnębiciele zwierząt mogą zostać skazani na karę więzienia do trzech lat i grzywny finansowe.
Jednak takie wyroki są rzadkością w rzeczywistości.”

Źródło: http://www.holidogtimes.com/de/19-jaehriger-uebergiesst-katze-mit-benzin-und-zuendet-sie-an/#gs.VZIz2i0

img_20160116_180025Kot MikeHarry`ego

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: