House of Bones (Dom z kości) 2010

Do opuszczonego od 10-ciu lat domu wchodzi mały chłopak w poszukiwaniu piłki baseball`owej swojego ojca. Nie wychodzi już z niego. Kilkanaście lat później na tą posesję dociera ekipa filmowa kręcąca tandetne programy o nawiedzonych domach i strasznych miejscach. W ich programach jest więcej efektów specjalnych niż prawdy, a programowi zaczyna spadać oglądalność. Medium, które przybywa do domu z ekipą filmową wyczuwa od niego jakąś dziwną aurę nie czekając nawet na kamery. Sami filmowcy są sceptycznie nastawieni do kwestii nawiedzenia tego domu przez duchy, ale przekonują się o tym fakcie gdy zostają w nim uwięzieni, a pod koniec pierwszej połowy filmu padają pierwsze trupy….

house

I tak oto mamy kolejny horror o domu nawiedzonym duchami bądź innymi upiorami, do którego wchodzi ekipa telewizyjna spragniona sensacji w celu podniesienia sobie oglądalności. Jest medium, które usilnie stara przekonać się filmowców że tym razem nie będą musieli podkręcać swoich nagrań efektami specjalnymi bo dom jest naprawdę nawiedzony. Uchodzi za taki od dawna wśród miejscowej ludności i wie o tym też agentka z banku, która z początku nie chce aby ekipa filmowa nocowała w rzeczonej nieruchomości i kręciła zdjęcia tylko w dzień. To ona pada pierwszą ofiarą domu, w którego fundamenty wmurowane są ciała i kości niewolników poprzednich właścicieli posesji. – Do takiego wniosku dochodzą bohaterowie filmu. Wszyscy poprzedni właściciele domu eksperymentowali z magią lub okultyzmem lub byli podejrzani w inny sposób. Nawet kiedy jeden z filmowców zostaje w niewyjaśniony dla reszty kolegów sposób uprowadzony przez dom ci nadal nie wierzą w duchy i przejmują się tylko szwankującym sprzętem nagraniowym. Jednak z czasem dom zaczyna wydawać dziwne dźwięki….głosem kolegi, który zniknął i wtedy też inni zainteresowani są tylko zrobieniem dobrych zdjęć  – takich jakie telewidzowie zechcą oglądać. Z czasem dochodzą do wniosku że dom jest głodny….

Nawiedzony dom żywi się – jak twierdzi medium ludzkimi ciałami, które wmurowane są też w jego ściany i to samo medium poleca reszcie ekipy filmowej opuszczenie domu, gdyż grozi im w nim niebezpieczeństwo. Manifestują się w nim jakieś zjawy i robactwo, coś siedzi na strychu i wychodzi na to że porwany przez dom kolega wciąż żyje i przeżywa okropne męki. Jednak kiedy wszyscy orientują się że z domem jest coś nie tak, że duchy to nie zabawa, a ważniejsze od dobrych materiałów filmowych staje się opuszczenie posesji żeby ratować skórę jest już za późno. Bo dom nie wypuści ich dopóki go nie nakarmią…..trupem.

Jeden z bohaterów horroru traci oko, a inny skórę, ale z czasem wpadają na pomysł jak wyjść z pułapki i zadowolić dom żeby ich wypuścił. Ale z tym domem podobno jeszcze nikt nie wygrał i nie wychodzi się z niego żywym. Kiedy okazuje się że horror uwięzionych się skończył i wszyscy wychodzą z domu okazuje się też że jeden z filmowców jest felerny i to on, a nie dom nie pozwoli bohaterom przeżyć. Ten ostatni jakimś cudem staje się następnym właścicielem tytułowego „Domu z kości” , w którego ściany wmurowane są i trupy jego kolegów filmowców.

Jakieś małżeństwo wykupuje nocleg w nawiedzonym domu….

*Film jest podobnym do klasycznych horrorów o nawiedzonych domach i ekipach telewizyjnych coś w nich kręcących. Ma jednak bardziej rozbudowaną fabułę i dialogi niż „Grave encounters” („Tropiciele mogił”), gdzie ekipa telewizyjna zostaje uwięziona w nawiedzonym szpitalu psychiatrycznym.

Dane techniczne filmu:

Data premiery: rok 2010

Kraj produkcji: USA

Gatunek: horror

Reżyser: Jeffery Scott Lando

Główne role: Charisma Carpenter, Collin Nemec, Gregory Campo, Kyle Clements i inni

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: