Rolnik MikeHarry?

Nie pamiętam czy się już chwaliłem, ale zapisałem się w tym roku do szkoły! Tak, wiem że nie wyglądam już na ucznia, ale co weekend uczęszczam do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mordach przy ul 3-go Maja. Zgadnijcie na jaki kierunek?, no….

…Technik Turystyki Wiejskiej, semestr pierwszy.

I chciałem pochwalić się w tym wpisie jedną z dwóch prac kontrolnych, które już oddałem :). Oceńcie po swojemu i podzielcie się tą oceną w komentarzach. Proszę o wyrozumiałość specjalistów  od rolnictwa, hodowli roślin i turystyki….

Praca z Działalności Turystycznej na temat: „Metody pozyskiwania kapitału w działalności gospodarczej”.

„Kilka przykładowych metod i źródeł pozyskiwania środków finansowych na działalność gospodarczą wraz z krótkim opisem:
– Kredyty bankowe: elementem zachęcającym przedsiębiorcę do tej formy finansowania swojej działalności są dosyć niskie oprocentowania kredytów, a minusem są wysokie wymagania i warunki stawiane przez banki, które przedsiębiorcy muszą spełnić aby kredyt został im udzielony. Aby uzyskać kredyt należy przedstawić też biznesplan oraz dokonać szeregu opłat wstępnych np. prowizje i opłaty za wnioski kredytowe- ponosi je przedsiębiorca wnioskujący o kredyt. Metoda zaliczana do kapitału obcego – pochodzącego z zewnątrz firmy.
– Obligacje: to jedno z alternatywnych źródeł finansowania działalności gospodarczej. Środki pozyskuje się tutaj z papierów wartościowych wyemitowanych przez fundusze emerytalne i ubezpieczeniowe jak również od osób fizycznych.
– Leasing: leasingodawca przekazuje leasingobiorcy na jakiś określony w umowie czas prawo do korzystania z jakiejś rzeczy, a ten drugi płaci za to prawo ratami leasingowymi. Przedsiębiorca korzystający z leasingu nie musi inwestować dużego kapitału własnego. Leasing również zalicza się do kapitału obcego.
– Kapitał własny: wkład właściciela i współpracowników lub też akcjonariuszy. Może być wygenerowany i wypracowany przez samo przedsiębiorstwo w trakcie jego działalności.
– Oszczędności i sprzedaż majątku: ta metoda zaliczana jest do kapitału własnego gdyż środki finansowe na działalność gospodarczą mogą pochodzić np. ze sprzedaży samochodu właściciela przedsiębiorstwa lub jego współpracownicy mogą przeznaczyć na działalność swoje własne oszczędności.
– Dotacje z funduszy UE oraz Urzędów Pracy: mają charakter zwrotny najczęściej, a za samą możliwość skorzystania z nich trzeba zapłacić odsetkami. Ta możliwość wiąże się też ze sporządzaniem i wypełnianiem dużej ilości dokumentacji, a samo wykorzystywanie przyznanych środków jest kontrolowane. Nie spełnienie przez przedsiębiorstwo warunków lub wykorzystanie tych środków niezgodnie z przeznaczeniem pociąga za sobą surowe kary finansowe i administracyjne. Mimo to jest to jedna z popularniejszych metod, po którą sięgają prowadzący działalność gospodarczą. Środki te są ograniczone.
– Fundusze pożyczkowe: udzielają pożyczek osobom prowadzącym działalność gospodarczą lub dopiero ją rozpoczynającym. Wysokość kwot takich pożyczek różni się w zależności od funduszu.
Inne źródła finansowania działalności gospodarczej to min. : dotacje rządowe, kredyty hipoteczne, pożyczki od znajomych, środki pochodzące z własnej pracy lub odziedziczonego spadku bądź darowizny”.

To dopiero początki….

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: