Oskarżony po strzelaninie w Monachium

Pamiętacie jeszcze o ciapatym, który w Monachium strzelał do ludzi na parkingu? Był to jeden z zamachów w Europie, które następowały codziennie po sobie. A więc: jest już pierwszy oskarżony w tej sprawie. Mogło by się zdawać że to sprawca, ale to po prostu 57-mio latek, który gdy zobaczył z balkonu swojego mieszkania strzelaninę obrzucił jej sprawcę wyzwiskami typu: pierdoleniec i rzucił w strzelającego butelką po piwie!

Został oskarżony o obrazę….

57-mio letni kierowca koparki, który widział całe zajście ze swojego balkonu i próbował powstrzymać szaleńca butelką po piwie udzielił potem wywiadu dziennikarzowi gotowemu go wysłuchać. Jego wypowiedź została na wszelki wypadek nagrana kamerą. Teraz zapewne posłuży jako dowód w sądzie przeciwko niemu.

Rzecznik prasowy monachijskiej prokuratury potwierdził wpłynięcie oskarżenia o zniewagę/obrazę, a personalia donosiciela są prokuraturze znane.  – To kobieta, którą w Polsce określilibyśmy mianem lewaka, a jak donoszą niemieccy użytkownicy FB ona jest uosobieniem wszystkiego co w Niemczech idzie źle. Skarżąca sama nagrała i wrzuciła do sieci filmik, na którym przyznaje się do wniesienia oskarżenia przeciwko swojemu rodakowi Thomasowi Salbeyowi – 57-mio letniemu kierowcy koparki. Na filmie wyrażą również żal i współczucie w stosunku do rodzin ofiar zastrzelonych przez szaleńca.

Rzecznik monachijskiej prokuratury twierdzi również że przekleństwa i wyzwiska padły dopiero po strzelaninie i nie miały żadnego wpływu na jej przebieg.  Sprawca był już martwy kiedy padały te słowa, więc czyn starszego Niemca powinien być kwalifikowany jak0 „zniewaga/obraza na niekorzyść zmarłego” – dodaje rzecznik. Orzeczenie sądu powinno więc być szybko wydane, a sprawa natychmiast zamknięta.

Źródło: http://www.welt.de/vermischtes/article157477536/Anwohner-nach-Balkon-Wutrede-angezeigt.html

– Największy łotr w kraju jest donosicielem. (Ona) Jest uosobieniem wszystkiego co w Niemczech jest źle. Tak wychodzi gdy pozostawi się stery jakiegoś narodu wychowanym lewicowo-liberalnie i anty-autorytarnie obywatelom bez wykształcenia. Cahos, żądnej jasnej linii w politycznej codzienności i tacy ludzie z zaburzeniami psychicznymi (emocjonalnymi).  – Głosi jeden z komentarzy na FB.

Thomas

Thomas Salbey – kierowca koparki, 57-mio letni Niemiec.

„Kochani obywatele, jeśli będziecie zagrożeni przez jakiegoś szaleńca albo masowego mordercę to bądźcie (dla niego) zawsze mili. Ewentualnie możecie przeżyć i wtedy Państwo Niemieckie uderzy z pełną (zdwojoną?) siłą. (Ewentualnie też przy zgonie waszych krewnych). – Głosi komentujący, który postuje tę informację.

 

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: