Krampus. Duch Świąt (2015)

Najnowszy horror opowiadający o Bożym Narodzeniu tj. jego akcja dzieje się właśnie podczas tych świąt, w domu zwykłej, amerykańskiej rodziny.

Do małego Maxa i jego rodziców przyjeżdża na święta niezbyt lubiana rodzina i kuzyni z ciocią i wujkiem. Świąteczne kłótnie i dokuczanie sobie przez dzieci przerywa śnieżyca i przerwa w dostawie prądu. Tymczasem Max życzył sobie aby nigdy w życiu nie widział już swojej wrednej rodziny i żeby w te święta wszyscy zniknęli – zrobił to zamiast wysyłać list do Mikołaja. Nie wiedział takich prezentów nie przynosi Święty Mikołaj, ale jego cień – Krampus wraz z pomocnikami takimi jak np. elfy.

Kiedy starsza siostra Maxa nie wraca po godzinie od swojego chłopaka jej ojciec i wujek wyruszają jej szukać. Na zasypanym mieście czeka na nich wiele strasznych niespodzianek, a gdy wracają ranni do domu i to jeszcze bez siostry Maxa ktoś porywa i wyciąga przez komin młodszego kuzyna. W drugiej części filmu całą rodzinę chcą pozabijać elfy i świąteczne ciasteczka oraz zabawki….a to wszystko przez życzenie małego Maxa. Na koniec pojawia się też tytułowy Krampus, a chłopak cofa swoje życzenie i na drugi dzień wszystko wraca do normy. – Boże Narodzenie, świąteczne kłótnie, dokuczanie….

kramp

Krampus

Kim jest tytułowa postać zdaje się wiedzieć tylko mówiąca po niemiecku babcia, która od początku tych świąt przeczuwa że stanie się coś złego. Ona w dzieciństwie miała już do czynienia z Krampusem bo też życzyła sobie aby wszyscy z jej otoczenia zniknęli. Cień Świętego Mikołaja, który co roku przychodzi w święta aby karać, a nie nagradzać zabrał też całą jej rodzinę. Teraz tego samego co ona kiedyś życzył sobie jej wnuczek….

Film jest jednym z poważniejszych horrorów nt. świąt jaki oglądałem. Jest rodzinna sielanka, trzymająca w napięciu fabuła, historia z przeszłości i straszne potwory. Ale aby poznać szczegóły to zapraszam już do seansu. Wiem że horrorów o Bożym Narodzeniu jest już sporo, ale takiego jeszcze nie widzieliście. Warto też wrócić sobie kiedyś do tego filmu. Na przykład w święta.

http://www.cda.pl/video/66097123

Mimo że to horror to bardzo rodzinny, ale dzieci pamiętajcie o co prosicie Świętego Mikołaja…

Sprawy techniczne

Rok premiery: 2015

Gatunek: horror, fantasy

Kraj produkcji: USA

Nagrody i nominacje: jedna nominacja

Czas trwania: 1 godzina i 38 minut

Reżyser: Michael Dougherty

Boxoffice: 61 548 707 dolarów

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: