Paranormal Activity: Inny wymiar (Paranormal Activity: The Ghost Dimension) 2015

Rodzina z małą dziewczynką przeprowadza się do nowego domu. Głowa rodziny znajduje zmodyfikowaną technicznie kamerę, którą poprzedni mieszkańcy nagrywali zjawiska paranormalne mające miejsce w domu….

Kraj produkcji: USA

Rok produkcji: 2015

Reżyser: Gregory Plotkin

Boxoffice: 78 099 553

Czas trwania: 1 godzina i 28 minut

Po obejrzeniu nagrań dokonanych kamerą przez poprzednich mieszkańców domu głowa rodziny dochodzi do wniosku że z dzieckiem poprzednich właścicieli stało się coś złego, a w domu działała sekta wykorzystująca małe dziewczynki do seansów spirytystycznych i kontaktów z zaświatami lub istotami z innego wymiaru. W międzyczasie córka obecnego właściciela zaczyna rozmawiać z tajemniczym i niewidzialnym dla innych członków rodziny „Tobim”, a z nagrań na kasetach wynika że widywały go też dzieci wykorzystywane przez sektę i córka poprzednich właścicieli.

par

Mężczyzna dochodzi do wniosku że dom jest nawiedzony, a jego córka opętana, do czego sceptycznie podchodzi jednak jego żona. – Ta, która na końcu filmu ginie bo tajemniczy „Tobi” skręca jej kark, a córkę zabiera ze sobą. Głowa rodziny kontaktuje się z księdzem, który twierdzi że kiedyś w ich domu mieszkały czarownice szukające wejścia do piekła, w celu otworzenia go i sprowadzenie przez nie na ziemię szatana…

Ksiądz twierdzi że „Tobi” tego samego chce od ich córki, która już dawno otworzyła w ich domu wejście do zaświatów\piekła\innego wymiaru (niepotrzebne skreślić). W celu uwolnienia małej dziewczynki ksiądz zorganizuje seans spirytystyczny\egzorcyzm (do oceny widza), w trakcie którego zginie, a rodzina nowych właścicieli nawiedzonego domu uwięziona w kręgu narysowanym na podłodze i chroniąca się tam przed demonem będzie musiała dokończyć rytuał sama. Uda się im to na pozór bo koniec końców wszyscy oprócz małej dziewczynki zginął. – Ona na koniec dobrowolnie odejdzie z tajemniczym „Tobim” po brutalnym zamordowaniu przez niego jej matki.

Czarownice i ich duchy oraz demony dokonały tego czego chciały….Portal do piekła został otwarty i przeszła do niego mała dziewczynka, a zaraz za nią jej matka, w celu ratowania jej… Szatan narodził się w ucieleśnieniu „Tobi`ego”….

O filmie

To piąta i najnowsza część  serii „Paranormal Activity”. Cechuje się tym samym co poprzednio tj. fabuła i zdarzenia przedstawiane są z perspektywy nagrywania ich amatorską kamerą, ale tym razem trochę stuningowaną bo mogącą uchwycić zjawiska paranormalne mające miejsce w kadrze gdy jest włączona. W tej części jest oczywiście odnośnik do poprzedniej, a ze wszystkimi poprzednimi łączy ją nowy dom jakiejś rodziny. Spadanie przedmiotów z półek, lewitacja mebli i tajemnicze odgłosy oraz zjawy to także element wspólny wszystkich filmów tej serii. Większość fabuły jest nudna gdyż przedstawia życie przeciętnej, amerykańskiej rodziny i trzeba oglądać i słuchać uważnie aby usłyszeć lub dostrzec zjawy. Elementem wprowadzonym w tym filmie, którego brakuje w poprzednich są inne efekty specjalne. Dzięki nim widz może wyraźniej widzieć strasznego demona i inne składniki horroru obecne w filmie.

Nie muszę chyba wspominać że film uważnie najlepiej oglądać w nocy lub w pochmurny dzień przy zasłoniętych żaluzjach. Starych fanów tej serii nie przestraszy on już bardzo, ale zostanie w pamięci nawet jako ciekawostka, do której zawsze będzie można wrócić np. przy okazji premiery 6. części. Wrażenie i uczucie porównywalne z tym jakby od początku do końca czytać wszystkie powieści J.K Rowling O Harrym Potterze,a potem oglądać w kinie ich ekranizację. O tym ostatnim też coś wiem, ale Paranormal Activity” również wciąga i nie mogę się już doczekać kolejnej odsłony….

http://www.cda.pl/video/5699368e

(link do całości na cda.pl)

 

One thought on “Paranormal Activity: Inny wymiar (Paranormal Activity: The Ghost Dimension) 2015

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: