6. rocznica, a Trybunał Stanu

W  6. rocznicy zamachu/katastrofy (niepotrzebne skreślić) w Smoleńsku tj. dzisiaj przeglądając internety natknąłem się na nowy trop w śledztwie toczącym się w sprawie śledztwa smoleńskiego prowadzonego przez nowych ekspertów i nowe zespoły z nadania obozu rządzącego tj. PIS. A mianowicie to poseł tego PIS niejaki Jacek Sasin chce postawić w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu szefa Rady Europy, a byłego premiera przenajświętszej RP, za którego śledztwa w sprawie katastrofy (zamachu) toczyły się nieudolnie, opieszale i bardzo wolno – Donalda Tuska.

Za co przywódca (fuhrer?) poprzedniego obozu rządzącego miałby trafić przed TS to grom je wie, ale jasne było że PIS jako amunicji do rozprawy z obecną opozycją, a poprzednim obozem rządzącym (PO-PSL) użyje właśnie katastrofy (zamachu?) w Smoleńsku. Tylko że teraz gościu, który miałby trafić przed polski TS za to że kiedy był premierem śledztwo w sprawie zamachu (katastrofy?) toczono nieudolnie i opieszale jest teraz kimś w rodzaju faraona Unii Europejskiej i obrzucanie go błotem spowoduje zapewne odezwę Rady Europy, Komisji Europejskiej oraz innych pomocniczych parlamentów i ciał, którym tykać się będzie świętego prezydenta UE – Donalda Tuska. I jakie to będzie miało konsekwencje dla Polski drodzy PIS-owcy biorąc również pod uwagę kryzys imigracyjny w Europie i jego niejasną przyszłość w Polsce?

Partia rządząca chcąc usunąć opozycję chce zapewnić sobie prowadzenie w kolejnych wyborach, a takie uzyska jeśli koalicja PO-PSL nie odrodzi się na nowo z popiołów opozycji do PIS-u. Nie będzie jednego z konkurentów, który już kiedyś trzymał władzę ze stołkami i urzędami. Rządząca partia raczej nie lubi też Rosji, z którą trudno będzie się rozprawić dlatego znaleźli sobie na razie innego winnego za katastrofę tudzież śledztwo w jej sprawie. Ale może zamachnięcie się na szefa Rady Europy to tylko ćwiczenie przed zamachnięciem się na innego potencjalnego winnego tj. tego, na którego terytorium miał miejsce sześć lat temu zamach (katastrofa?) w Smoleńsku ? Ten zamach już na pewno nie zaszkodził by tylko samemu PIS-owi.

Teraz tylko takie małe działanie zaczepne bo według posła Jacka Sasina Rosjanie przyznali się że do trumny Ryszarda Kaczorowskiego wsadzili nie jego ciało tylko cudze. W takim razie rodzina byłego prezydenta RP na uchodźstwie dowiaduje się o tym trochę późno bo dopiero w szóstą rocznicę jego śmierci w Smoleńsku, kiedy to już dawno zdążyła jego ciało pochować.

Dowiaduje się od przedstawicieli PIS-u, z którymi to ś.p Ryszard Kaczorowski poleciał i spadł…

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: