500 +

Trwa w MOPR-ach gorączkowe składanie wniosków o zasiłek 500 +. Podczas obiecywania tego zasiłku w wyborczym szale zapomniano o aspekcie społecznym spełnienia tej obietnicy. Poza tym rządy są znane z tego że nie spełniają obietnic, więc dlaczego muszą spełniać akurat tą o 500 + ? No,tak wygrać wybory czymś trzeba było, a jak się okazało populizmem też można.

O co mi chodzi?…

Otóż 500 zł dostanie się tylko na drugie dziecko i kolejne, a co z tymi co mają dopiero pierwsze dziecko? Są Polakami gorszego sortu i nie należy się im? Może to doprowadzić do niepokojów i napięć między rodzinami wielodzietnymi, a tymi z jednym dzieckiem bo jedni dostaną, a drudzy nie i zaczną sobie zazdrościć, dokuczać bo z jakiej niby racji jeden dostał, a drugi nie?

Chodzi mi o skłócenie społeczeństwa i nastawienie jednych przeciw drugim Ojca przeciw ojcu, matki przeciw matce, a do potyczek może już dojść na etapie kolejki po wypłatę zasiłku!

Poza tym ma być jeszcze coś takiego jak „darmowe leki dla seniorów” :D, ale to też jeden dziadek dostanie za darmo, a drugi nie i tak oto dojdzie do skłócenia emerytów. Bo skoro jeden ma za darmo to drugi musi za to zapłacić i to podwójnie bo jeszcze musi płacić i za swoje skoro za darmo nie ma.

500 + to również 500 – dla kogoś innego, a już na pewno nie dla supermarketów zagranicznych nie płacących w Polsce podatków bo w nich sprzedawany będzie po promocji papier toaletowy z wydrukowaną opinią Komisji Weneckiej na temat stanu demokracji i praworządności w Polsce oraz Trybunału Konstytucyjnego :D.

Więc zastanawiam się czy interwencja zbrojna naszych sojuszników z UE zaproszona do Polski przez KOD-yszy, a mająca poskromić nasz niedemokratyczny rząd, który będzie się bronił już przed KOD-yszami nie czekając na niemiecko-francusko-angielskie czołgi jeżdżące po ulicach Warszawy zdąży przed wojną domową!

Przed bratobójczymi walkami o 500 złotych i darmowe leki…

Oczami wyobraźni już widzę lokalne potyczki w kolejkach do MOPR-ów i walki na kule ortopedyczne przed aptekami, których uczestnicy nieświadomie prowokują w ten sposób sił pokojowo-stabilizacyjnych, a ustanawiających nam na nowo demokrację. Czy ci drudzy coś z tego zrozumieją?

 Czy o to chodzi PIS-owi?

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: