„Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć” – Larry Winget

Wkurwiająca książka, w której autor radzi czytelnikowi jak ma żyć aby osiągnąć sukces. Bogactwo, religia, Bóg, nadzieja, wiara, szczęście, zdrowie, miłość, praca i seks – to wszystko jest tematem tego poradnika, napisanego przez najbardziej irytującego spikera motywacyjnego na świecie Larry`ego Winget`a.

Sam autor jest już człowiekiem starym i biznesmenem pokroju R.Kiyosaki`ego, więc uważa że może pisać książki mówiące ludziom co mają zmienić w swoim życiu aby wiodło im się lepiej i aby byli bogatsi. Aby byli tacy jak sam autor.

 larry

Jeśli ktoś już zdecydujecie na przeczytanie tego 71-dno stronicowego poradnika, a zarazem historii sukcesu i szczęścia jego autora to musi wiedzieć że nie będzie to miłe przeżycie, o czym Larry Winget informuje we wstępie do swojej książki. Rozdziały w niej traktują o rodzinie, dzieciach, życiu zawodowym,mieszkaniu, pieniądzach, relacjach z innymi ludźmi, małżeństwie itp. Jednym słowem o wszystkich aspektach życia każdego z nas. A dyskomfort podczas lektury wrażliwy czytelnik może odczuć gdy przeczyta tam o lenistwie, głupocie i oszustwach – swoich. Porady Wingeta nawiązują do prokrastynacji i radzą czytelnikowi najpierw spojrzeć na siebie, a nie na innych. Zmienić najpierw swoje myślenie i działanie oraz mówienie, a dopiero potem narzekać na niegodziwości i okrucieństwa tego świata.

Jeśli chcesz stać się bogaty, zdrowy lub szczęśliwy (albo wszystko na raz) to ta lektura jest obowiązkowa dla ciebie. O ile oczywiście dobrniesz do jej końca nie niszcząc swojego egzemplarza i wszystkiego w okół ze złości. W sprawach opisywanych przez autora odnajdziesz na pewno cząstkę siebie.

Lektura obowiązkowa jest też dla fanów twórczości R. Kiyosaki`ego bo teksty obu autorów mają ze sobą coś wspólnego. Między innymi to że niektóre rady tych dwóch panów na temat bogactwa, pieniędzy i życia zawodowego zadziałają efektywnie w USA i być może innych państwach, w których jest inna kultura pracy i pojęcie o bogactwie niż w Polsce. Jednak wracając już na grunt polski to w każdym rozdziale odnajdziemy cząstkę korwinizmów.

Autor opowiadając o poszczególnych etapach rozwoju osobistego nie zapomina o małej dozie dobrego, a czasami czarnego humoru. Jego stwierdzenia mogą zaskoczyć i zszokować przeciętnego mieszkańca Europy Wschodniej bo myślę że Amerykanie mają to już dawno za sobą. W przypadku tych drugich to był chyba najważniejszy rozdział o zdrowiu, odżywianiu się i schudnięciu. Larry Winget nie pozwala zapomnieć czytelnikowi że jego sukces zależy od niego samego. Między swoimi docinkami i chamskimi stwierdzeniami zachowuje minimum szacunku i miłości (o tym też jest rozdział) do czytelnika.

Larry Winget – urodzony w 1952 roku amerykański autor i mówca motywacyjny oraz wykładowca. Bogacz :).

larry0

One thought on “„Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć” – Larry Winget

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: