Tymczasem w umiarkowanym, islamskim kraju…

 

Zbiórka podpisów w pod inicjatywą referendalną w sprawie przyjmowania do Polski imigrantów w ramach systemu relokacji w UE zbiegła się jakoś dziwnie korzystnie dla zamierzających iść na ww. referendum i zakreślić tam krzyżykiem jedno wielkie NIE!.

Otóż w umiarkowanie muzułmańskim kraju tj. w Arabii Saudyjskiej w biały dzień zdekapitowano (ucięto łeb, dla nie wtajemniczonych) kobietę!. Przy asyście i ochronie saudyjskiej policji dokonał tego jej mąż na ulicy w pewnej miejscowości nie daleko Mekki. Jak twierdził były mąż zdekapitowanej to miała być kara za dokonanie morderstwa na ich 7-mio letniej córce. Dziecko miała zabić jego (była już) żona. Ale weź tu uwierz ciapatym…

Skazana kobieta miała zostać wyprowadzona przed muzułmański tłum w biały dzień i pozbawiona głowy w środku tej zbieraniny swoich braci i sióstr w wierze. Nie wiadomo czy stać ją było na proces sądowy, w którym mogła bronić swoich racji i przedstawiać dowody na swoją niewinność. Bo w islamie to kobieta musi udowodnić że jest niewinna jeśli jest oskarżona, a nie oskarżyciel jej winę. Ponadto na jej niekorzyść przed islamskim sądem świadczy fakt iż świadkiem zeznającym na jej korzyść jest inna kobieta. Zeznania dwóch kobiet liczą się tam jako zeznania jednego mężczyzny). No, cóż każde państwo ma swoje standardy sądownictwa i swoje zasady domniemania niewinności. A sądy w Arabii Saudyjskiej są najbardziej dyskryminujące ze wszystkich sądów w innych islamskich państwach w stosunku do kobiet.

*MikeHarry myśli że ten horror z życia wzięty wpisuje się idealnie w życzenia na dzień kobiet (jeszcze o nim przypomnę kobietom, które w zbliżającym się referendum zamierzają zakreślić jedno wielkie TAK!).

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: