Kot z ul. Topolowej

Nie zamierzam tutaj (jeszcze) potępiać sprawcy zamordowania zwierzęcia bo nie wiem kim on jest. Równie dobrze może okazać się że to mój dobry kolega, zięć albo sąsiad. Równie dobrze jest on czyims synem, bratem, pracodawcą…Sam od 17-stu lat prawie mam jednego i tego samego kota i mam nadzieję że te 7 tysięcy złotych nagrody przyczyni się do tego że wkrótce poznamy sprawcę i będziemy mogli wyrazić swoje zdanie już o konkretnej osobie. Sprawcy czynu.

Jednak czy komentujący na facebook`u będą mieli to samo zdanie po poznaniu sprawcy jakie mają je gdy jest on anonimowy i nie wiedzą o kim piszą? A co jesli okaże się ojcem lub nauczycielem, ktoregos z nich?

Sprawca to nie koniecznie rozwydrzony gnojek z patologicznej rodziny albo podklasa. Równie dobrze może być nim wszechstronnie uzdolniony i wykształcony, dojrzały mężczyzna zatrudniony w sferze budżetowej….Urzędnik, nauczyciel, aktor, kasjer, pracownik MOK lub MOPR w Siedlcach. Utrzymanek podatników jakim będzie również w więzieniu, do którego zapewne trafi.

A co jesli to nielegalny imigrant lub uchodźca z Syrii albo Iraku, a dla nich wiadomo że jest inne prawo. Bardziej łagodne i pobłażliwe. Bo to mi wygląda na robotę kogos kto się nie boi konsekwencji lub kompletnego i zidiociałego kretyna.

Poza tym skoro już jest afera, a sprawca zostanie zidentyfikowany i zatrzymany to wypadało by żeby jakas kara mu za to groziła. Kara nie może być jednak zasądzona (bo to jednak sąd sądzi, a nie opinia publiczna 🙂 ) pod presją facebookowych komentarzy bo i w nich sąd może dopatrzeć się czynu godnego kary….Nawet większej niż za brutalne zamordowanie bezbronnego zwierzęcia.

I dlatego apeluję, abysmy wszyscy z FB i „Tygodnika Siedleckiego” po zatrzymaniu oprawcy przeszli się w protescie pod komendę i z transparentami pod sąd podczas jego  rozprawy i tam pokzali co o nim sądzimy. Proszę o to wszystkich internautów udzielających się w sprawie. Ja też bym przyszedł. Fakt zatrzymania sprawcy prawie godnego miana „siedleckiego Kajetana Poznańskiego” na pewno nie zostanie przez nasze organy scigania ukryty i dowiemy się że został zatrzymany….o terminie rozprawy pewnie też się dowiemy…

Niech Siedlce nigdy nie zapomną o tym kocie!

Tymczasem zapraszam do grupy facebookowej o tym wydarzeniu i włączenia się w poszukiwania oprawcy. Nie koniecznie dla nagrody.

https://www.facebook.com/events/1002745259795706/

 

 

10 myśli w temacie “Kot z ul. Topolowej

 1. „A co jesli okaże się ojcem lub nauczycielem, ktoregos z nich ?” – kara powinna byc bezwzglednie maksymalna, niezaleznie od wyksztalcenia czy statusu oprawcy !

  Polubione przez 1 osoba

   1. To się ciesze 🙂 Bo w takich przypadkach ludzie najczęsciej zmieniają zdanie, gdy dowiadują się że oprawca jest członkiem ich rodziny lub narzeczonym…

    Polubienie

  1. Gdzie mamy wpisywać miasta? W tytułach wpisów? U mnie jest w tagach i wystarczy. Poza tym sprawa jest już tak rozpowszechniona że wiadomo o jakie miasta chodzi, a takich komentarzy zapewne nie piszą Siedlczanie, którym zależy na wizerunku medialnym ich w pełni zelektryfikowanego i odkułaczonego miasta!

   Polubienie

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: