W Imię…(2013)

Dramat obyczajowy w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej opowiadający o księdzu zmagającym się ze swoim pijaństwem i homoseksualizmem. Film otrzymał 8 nominacji i 8 nagród i wszystkie dla reżysera. W tym nagroda za najlepszy film poświęcony gejom i lesbijkom.

Fabuła
Ksiądz (w tej roli: Andrzej Chyra) po przeniesieniu do poprawczaka z parafii, w której powiesił się jeden z ministrantów, rzekomo przez narkotyki utrzymuje dość luźne i koleżeńskie stosunki z wychowankami, których jest duszpasterzem. Nie tylko ich spowiada, ale i pozwala im na wiele w stosunku do siebie, odrzuca też zaloty jednej z kobiet twierdząc że jest już zajęty. Ma na myśli oczywiście kościół. Jeden z pracowników poprawczaka zauważa że wychowanek za blisko obcuje fizycznie z księdzem i postanawia o tym donieść biskupowi. Pewnej nocy ksiądz upija się i tańczy z obrazem przedstawiającym papieża, z resztą nie rzadko pije.

Podczas rozmowy telefonicznej ze swoją siostrą duszpasterz również jest pijany i wyznaje jej że jest pedałem. Tymczasem kuria biskupia po raz kolejny podejmuje decyzje o jego przeniesieniu, co jak można się domyślać następuje po donosie na księdza i jemu nie bardzo się podoba. Nic dziwnego, gdyż ma już dla kogo zostać w poprawczaku….

w im

Przeniesienie na inną parafię nie przeszkadza księdzu w zbliżeniu fizycznym z jednym ze swoich byłych wychowanków, który też tego chce i chciał od początku…

Dane techniczne:
W rolach głównych: Andrzej Chyra i Maja Ostaszewska
Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Kraj produkcji: Polska
Boxoffice: 1 127 938 dolarów
Gatunek: dramat obyczajowy, fabularny
Premiera: 2013 rok
Czas trwania: 96 minut lub 1 godz. i 37 minut ( zależy od wersji)
Dystrybucja: Film Movement i Kino Świat
Produkcja: Mental Disorder 4
* Film kręcono w województwach: warmińsko-mazurskim i podlaskim

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: