Naznaczony: rozdział (Insidious: Chapter 3) 2015

Kolejna i już chyba ostatnia odsłona tego horroru, w której pewna dziewczyna prosi medium (tę samą kobietę co w dwóch poprzednich częściach) o pomoc w skontaktowaniu się z duchem jej zmarłej matki. Dziewczyna twierdzi że matka sama daje jej znaki z zaświatów, a Elise Rainier – medium (w tej roli: Lin Shaye ) decyduje się skontaktować z duchem mimo iż już od dawna tego nie robi.

Z pozoru zwykły seans spirytystyczny jaki zawsze wykonywała standardowo Elise zostaje przez nią przerwany gdyż duch, z którym skontaktowała się nie koniecznie jest duchem jej klientki. Cokolwiek to jest, jest jednak blisko i nie odczepi się szybko od głównej bohaterki tej odsłony „Naznaczonego”.

nazn

Quinn Brenner (w tej roli: Stefanie Scott ) – klientka medium, której sprawa zostaje jednak przez nie odrzucona po przerwanym seansie spirytystycznym zostaje potrącona przez samochód i od tej pory zaczyna miewać dziwne zwidy i słyszeć dziwne odgłosy. Wydaje jej się że coś jest w jej pokoju lub czai się za kratką wentylacyjną. Koniec końców Elise decyduje się jej pomóc, aż wreszcie dochodzi do seansu spirytystycznego w jej domu z udziałem łowców duchów. Jeden z mężczyzn zapisuje całe zdarzenie w notatniku aby potem napisać je na blogu, a medium wchodzi w trans i przenosi się jak to określa „w głąb” aby sprawdzić co dzieje się w świecie duchów i wybadać co chce od Quinn jej zmarła matka. Ale czy jeszcze nie jest za późno?

Widzowie, którzy obejrzeli wszystkie odsłony wiedzą o co chodzi w tym pytaniu i wiedzą czemu może być i co się może stać.

Wrażenia po seansie
Ta część jest najnudniejsza ze wszystkich trzech i najmniej straszna. Dziwne postacie, które ukazują się na ekranie na moment nie epatują potwornością i nie straszą. Druga część dla odmiany była najbardziej zagmatwana ze wszystkich i miała poplątaną fabułę. Jeśli ktoś jest zagorzałym fanem tego horroru to ta część go rozczaruje. A ja spodziewałem się tym razem czegoś mocnego.

Dane techniczne:
Gatunek: Horror (ale lekki)
Kraj produkcji: USA
W rolach głównych: Lin Shaye i Stefanie Scott
Nagrody: jedna nominacja
Reżyseria: Leigh Whannell
Czas trwania: 1 godz. i 37 min.
Boxoffice: 112 913 983 dolarów

One thought on “Naznaczony: rozdział (Insidious: Chapter 3) 2015

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: