Wrota Zaświatów (Pay the Ghost) 2015

Nauczyciel (w tej roli Nicolas Cage ) gubi swojego syna podczas halloween`owej parady. Jego zaginięcie zgłasza na policję, ale tej przez rok nie udaje się znaleźć chłopca. Mężczyzna i jego była żona, która odeszła od niego po zniknięciu chłopca obwiniając go o to że go nie pilnował i synek zniknął przez niego widują codziennie na ulicy swojego syna, gdy jednak próbują do niego podejść ten znika lub okazuje się kimś innym.

wro.jpg

W trakcie prywatnego śledztwa jakie prowadzi zrozpaczony ojciec dowiaduje się że zniknięcie jego syna może być związane z celtyckim kultem Samhain, który uprawiali XVI-wieczni mieszkańcy Nowego Jorku pochodzący z Irlandii. Odkrywa też że jego syn nie jest jedynym dzieckiem, które zaginęło w ubiegłoroczne Halloween, a połowa z nich nie została odnaleziona przez policję. W tym czasie detektyw nowojorskiej policji prowadzący śledztwo w sprawie zaginionych dzieci ma do czynienia w tych sprawach z tajemniczymi i niecodziennymi zgonami. Postanawia odświeżyć sprawy zaginionych dzieci, a zarówno on jak i szukający syna na własną rękę nauczyciel są prześladowani przez tajemniczy zwrot – „zapłać duchowi” („Pay the Ghost” – oryginalny tytuł filmu).

Główny bohater wiedziony przez czarne ptaki znajduje w końcu koczowisko bezdomnych w opuszczonej fabryce i jak się potem okaże to oni, a nie policja pomogą mu odnaleźć syna. Nie dokona tego nawet medium zaproszone do ich domu, które jednak stwierdzi że syna nauczyciela jak i inne dzieci porwał duch. Koniec końców ojciec będzie musiał udać się po swojego syna do innego świata, ale czy znajdzie go tam wśród setek innych ,porwanych kiedyś dzieci?

„Pay the Ghost”
Zdanie to towarzyszy widzowi od początku filmu bo to je wypowiada zaginiony chłopiec chwilę przed zniknięciem i to ono widnieje na ścianach fabryki, w której co roku otwiera się portal (wrota? )do innego świata (zaświatów? ). To w nim mieszka duch wiedźmy porywającej dzieci w Halloween, a cała sprawa jest związana z wierzeniami Celtów, więc jak ktoś się tym interesuje to jest film właśnie dla niego, chociaż jego początki nie są zbyt ciekawe.

Zniknięcia dzieci w halloween`owe wieczory związane są z okrutną tajemnicą z przeszłości, ale to nie spojluje dalej i zapraszam do seansu jeśli chcecie się dowiedzieć czemu duch irlandzkiej wiedźmy porywa dzieci żywych i czy nauczyciel w końcu odnajdzie swojego syna żywego…

Dane techniczne filmu:
W roli głównej: Nicolas Cage
Kraj produkcji: Kanada
Czas trwania: 1 godz. i 34 min.
Gatunek: Horror (ale łagodny)
Reżyseria: Uli Edel (Żyd?)
Premiera: rok 2015

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: