Merkel złożyła dymisję z urzędu?

Przez ostatnie dni bohaterami wpisów na tym blogu są nasi ukochani, zachodni sąsiedzi. Może dlatego że od Sylwestra zaczęło u nich wrzeć, a wydarzenia w Kolonii wywołały (gówno)burzę w internecie. Tymczasem kanclerz Angela Merkel miałaby rzekomo złożyć dymisję z urzędu kanclerza co nie zostało podane jeszcze do publicznej wiadomości nawet przez niemieckie media. Gdyby ten fakt rzeczywiście nastąpił to mieszkańcy federacji za Odrą mają się o tym dowiedzieć dopiero za 4-3 dni! Mnie słuchy o tym doszły od niemieckiego znajomego, który pytał czy w Polsce zostały już podane jakieś medialne doniesienia na ten temat. Bo u nich cisza. Sądzę że nawet dla śledzących wydarzenia w Niemczech i interesujących się polityką Bundestagu na bieżąco informacja ta będzie nie lada zaskoczeniem…Oczywiście jeśli okaże się prawdziwa.

Davos bez kanclerza Niemiec
Jak podaje portal deutsche-wirtschafts-nachrichten.de Angela Merkel odwołała swój udział w światowym forum gospodarczym w Davos (Szwajcaria). Musi się bowiem zająć fatalną sytuacją bezpieczeństwa swojego kraju i brać udział w posiedzeniach kryzysowych w Niemczech.

Czy odwołanie udziału to nie przypadek, a kolejnym krokiem ma być opuszczenie urzędu kanclerza? Czy posunięcie to było zaplanowane już wcześniej? Odpowiedź na te i inne pytania niemiecka opinia publiczna pozna za 3-4 dni. Wtedy dowiemy się również czy to w ogóle prawda czy tylko swojego rodzaju kaczka dziennikarska. Do tej pory media i internety w obu krajach milczą.

12513512_729049810528021_6504123681929767565_o

*Czy kanclerz Niemiec została zmuszona do złożenia dymisji?
Czy się czegoś boi i zrobiła to ze strachu?
Czy zrobiła to ze strachu przed następstwami niemieckiej polityki imigracyjnej? (patrz. Sylwester w Kolonii)
Czy sytuacja w kraju ją przerosła?
I czy nowym kanclerzem Niemiec byłby ,muzułmanin?

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: