It Follows (Coś za mną chodzi) 2014

Po przygodnym seksie z nieznajomym mężczyzną dziewiętnastoletnia Amerykanka zostaje przez niego uprowadzona i porwana. Porywacz nie zamierza jednak zrobić jej krzywdy, lecz informuje ją że od tej pory coś będzie ją prześladowało i musi się z kimś przespać aby to dręczenie ustało…

Premiera światowa obrazu odbyła się w 2014 roku, a komercyjna w 2015. Film został pozytywnie odebrany przez krytyków. Otrzymał kilka nagród i siedem nominacji do innych.

it follows

…Od tej pory główną bohaterkę zaczynają  prześladować osoby wyglądające na zmarłe i poddane przed śmiercią fizycznym torturom. Dla jej przyjaciół, którzy postanawiają pomóc jej stawić czoła swoim prześladowcom są po prostu nie widzialnymi zjawami i duchami. Widzi je tylko dziewczyna, która przespała się z tajemniczym nieznajomym, a one próbują ją zabić i to czasami w niezbyt subtelny sposób. Grupa młodych Amerykanów mimo iż nie musi się niczego obawiać bo nie widzi tych zjaw postara pozbyć się dręczycieli koleżanki na wszystkie możliwe sposoby.

Prześladowana dziwnie się zachowuje, wpada w panikę często, ucieka przed czymś co widzi tylko ona. Wychodzi nawet ze szkolnych zajęć gdy za oknem klasy pojawia się starsza kobieta wyglądająca jakby uciekła ze szpitala. Spotyka ją również na szkolnym korytarzu, ale widzi ją tylko ona.

Zgadnijcie dlaczego jej kolegom trudno jest pomóc przyjaciółce i pozbyć się jej dręczycieli. Czyżby tylko dlatego że ich nie widzą?

Produkcja jest horrorem, ale dla przeciętnego fana tego gatunku będzie nudna. Fabuła zawiera bowiem mało akcji i sensacji, a momenty mające wystraszyć widza są krótkie i pozostawiają go z wątpliwościami dotyczącymi tego czym było to co widział na ekranie. Straszne jest tylko kilka kluczowych scen (tych, w których pojawiają się prześladowcy głównej bohaterki) i lepiej te sceny wyglądają w nocy i po ciemku, gdy się ogląda film w samotności. Zakończenie historii jest również tajemnicze i pozostawia wiele pytań.

Sprawy techniczne
Reżyseria: David Robert Mitchell
Boxoffice: 20 783 837 dolarów
Kraj produkcji: USA
Gatunek: horror
Czas trwania: 1 godz i 40 lub 47 min. (zależy od wersji). Czyli w zaokrągleniu – 100 minut
W rolach głównych: min. – Maika Monroe, Jake Weary,Daniel Zovatto i Debbie Williams

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: