Emerytury prokuratorów wojskowych w 3 RP

Moja wczorajsza recenzja książki Tadeusza Płużańskiego pt. „Bestie” dziwnie zbiegła się z informacją o wycieku z prokuratury wojskowej danych na temat emerytur jej pracowników 😀 . Wierzę (a rzadko mi się to zdarza) że to był zbieg okoliczności, chociaż powiadomienie na FB wyskoczyło mi akurat gdy tworzyłem wczorajszy wpis.

http://zus.pox.pl/zus/emerytury-dla-prokuratorow-20-tys-zl-dla-zwyklego-polaka-2-tys-zl.htm

Okazuje się że prokurator wojskowy w lll RP może przejść już w wieku 53 lat (a nie 67 jak normalny obywatel) na emeryturę i to prawie 20-sto krotnie wyższą! Bo jak podaje zus.pox.pl, powołując się na jeszcze inny ogólnopolski dziennik otrzymują oni co miesiąc prawie, a niektórzy nawet ponad 20 tys złotych!

Na szczególną uwagę zasługuje fakt iż trzech prokuratorów, którzy przeszli na emeryturę w wieku 53-55 lat nadzorowało śledztwo smoleńskie. Coś mi się zdaje że teraz – po wygranych przez PIS wyborach nikt nie odważy się nie tylko odebrać im takich wysokich uposażeń częściowo, lecz zapostuluje nawet zwiększenie ich jeszcze :).

Nazwisk nie podaję aby uniknąć oskarżeń o udostępnianie danych osobowych lub pomówienia, ale są podane w linku powyżej :). I tak na przykład prokurator nr. 1 udostępnił tajne akta dotyczące współpracy z wywiadem wojskowym komuś oskarżonemu o szpiegostwo i on również jest uposażony na 18 tys złotych! A czy nie powinien być przypadkiem podejrzany o szpiegostwo i zdradę stanu? No, cóż PIS obroni, ale to historia rodem z książki Płużańskiego….

Generał brygady nr. 5 współpracował ze służbami PRL za co dostał od sądu zakaz pełnienia funkcji publicznych, ale to nie przeszkadza mu w pobieraniu emerytury 1-cio krotnie wyższej od przeciętnej. Wspominałem chyba wczoraj że po 1989 roku zweryfikowano tylko funkcjonariuszy i współpracowników cywilnych służb bezpieczeństwa PRL? Nie było weryfikacji WSI tj. spadkobierczyni Informacji Wojskowej (bezpieka w PRL-owskim wojsku). Ale o szczegółach takich spraw już radzę porozmawiać z Antonim Macierewiczem – likwidatorem WSI.

*Tak się rozlicza i sądzi zbrodnie stalinowskie z czasów PRL. Taki jest stopień dekomunizacji a wojskowej administracji lll RP i takie wielkie uposażenia otrzymują zwykli, szeregowi żołnierze, którzy walczyli na wojnach i frontach…

Swoją drogą ciekawe jakie emerytury otrzymują ci prawdziwi bohaterowie…

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: