Korwin na Krymie

Dzisiaj napiszę wam o tym gdzie sobie może pojechać wolny człowiek.

Pojechał na Krym Janusz Korwin-Mikke żeby zobaczyć co się tam dzieje i czy nie zjedzą go jakieś zielone ludziki. Ale chyba nie było dla niego zdziwieniem że nie spotkał tam żądnych murzynów i Arabów tylko został miło przyjęty przez mieszkających na Krymie Tatarów.

I nie o sam fakt tej jego wycieczki mi tu się rozchodzi, ale o to że została ona potępiona przez polskie MSZ i władze Ukrainy.

O ile te ostatnie mają jeszcze sentyment bo przecież do nie dawna Krym był terytorium ukraińskim i wizyty obcokrajowców na nim traktują jako nielegalne przekroczenie granicy, które od razu potępiają (rzekomych rosyjskich żołnierzy, którzy zaatakowali im ten Krym też potępili?), o tyle nie rozumiem postawy polskiego MSZ.

Otóż to ostatnie stwierdziło że ten wolny i stary już człowiek – Janusz Korwin-Mikke jest człowiekiem wolnym, ale nieodpowiedzialnym bo jak chce sobie gdzieś pojechać to nie prosi o zgodę i pozwolenie odpowiednich władz.

Ukraińskich? – a niby czemu? Skoro rzeczony Krym jest już republiką AUTONOMICZNĄ, którą się sam proklamował z tego co pamiętam i jeśli już to JKM powinien prosić o pozwolenie władze Krymu lub Federacji Rosyjskiej jeśli mieszkańcy tego ostatniego zdecydują że chcą aby ich republika AUTONOMICZNA weszła wreszcie w jej skład. I z tego co MikeHarry pamięta z gównoburzy o Majdanach i Ukrainach jaka jeszcze rok temu rozgrywała się na ekranach naszych kolorowych i kilkudziesięciocalowych ogłupiaczy to tak właśnie było!

Rok temu tematy ukraińskie nie były obce również mi bo zaraz po świętach pojechałem do Lwowa, więc byłem bliżej Krymu niż teraz. Pojechałem bo jestem wolnym człowiekiem i nie musiałem nikogo pytać o pozwolenie, ale mojej wizyty we Lwowie nie potępiły żadne władze! Ani polskie MSZ, ani władze Krymu, Ukrainy, Rurytanii,Rosji, UE…

Polskie MSZ oświadczyło również że JKM nie jest tylko nieodpowiedzialnym człowiekiem, ale i nieodpowiedzialnym obywatelem RP! Tak polskie MSZ broni interesów swoich obywateli za granicą – wydając oświadczenia potępiające ich podróże. Z drugiej strony – polskie NSZ zapewne twierdzi że tacy nieodpowiedzialni obywatele RP są ludźmi wolnymi i mogą sobie jeździć gdzie się im podoba…z tym że mogą zostać za to potępieni nawet przez swoich…

Fakt bycia europosłem przez JKM również miał mu przeszkodzić według polskiego MSZ w wizycie na Krymie. Bo z okazji tego czynu jest on również nieodpowiedzialnym członkiem europarlamentu i jako europoseł też został potępiony!. Nie wydaje mi się że jego wizyta była akurat związana z jego europosłowaniem i fakty odwiedzin Krymu oraz bycia europosłem mogą nie mieć tutaj ze sobą związku. Gdyż europoseł też jest człowiekiem wolnym…

Jeśli nawet ten wolny i stary już człowiek wykonywał podczas wizyty na Krymie obowiązki europosła to czy władze UE nie powinny potępić potępienia polskiego MSZ za to że to krytykuje wyjazdy służbowe pracowników PE? I czy w takim razie potępieni przez polskie MSZ nie powinni poczuć się również ci POLACY, którzy wybrali JKM na urząd europosła?

Dla mnie to wygląda tak że polskie MSZ zaatakowało słownie deputowanego do PE. Czy władze PE i UE, czy tam KE nadal milczą w tej sprawie i nie zamierzają się odnieść do tego oświadczenia? Lub też do wizyty swojego pracownika na Krymie jeśli rzeczywiście miało to coś wspólnego z jego „pracą” tam?

*Krymowi jest lepiej u ruskich niż na Ukrainie i z resztą jego mieszkańcy sami tak chcieli.Polskie władze nie powinny popierać ani Majdanu, ani „nowych” władz Ukrainy. Powinny raczej pozostać neutralne w tej sprawie. Ale tutaj rzekoma aneksja Krymu przez Federacje Rosyjską pasuje im do antyrosyjskiej nagonki PIS-u. I pasuje też do rzekomej rusofilii i Putinomanii panujących w ugrupowaniu JKM.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: