Skąd się biorą BitCoin`y?

Wpis dzisiejszy poświęcam posiadaczom portfeli BitCoin na https://blockchain.info/pl/wallet/login .
Tutaj można założyć swój portfel i dostać adres BTC taki jak np. mój:

1FxWTZBd2CbKfm1qfuHDRciPX4MKfgc77a  BTC

Kod do skanowania:
Na ten adres można wpłacać BitCoiny i wykonywać inne transakcje. Ale wpisa dedykuję też tym, którzy jeszcze nie posiadają swoich adresów BTC, a chcieliby. Pokażę skąd łatwo i bezboleśnie pobrać trochę satoshi – groszy BitCoina. Wystarczy tylko poświęcić około minuty i klikać. Niezbyt ciężkie i nie męczące zajęcie, a już na pewno nie dla tych, którzy całe dnie spędzają przed kompami. Na swoim siedzeniu przy kompie można nawet zarobić. BTC można wymienić na realne waluty w bankomatach internetowych i na giełdach BTC również przez internet. Więcej o tym napisałem tutaj:

https://mikkeharry.wordpress.com/2015/03/09/mikkeharry-o-bitcoinie/

http://moonbit.co.in/?ref=e67cc65ae39c
Tutaj klikamy – „claim now” na jasnoniebieskim tle i odsłaniamy kod, który wpisujemy do takiej długiej rubryki. Następnie klikamy – „return to page”. Potem klikamy – „submit” na jasnoniebieskim tle i na górze strony obok złotej monety pojawi się liczba wygenerowanych satoshi. Kolejnego wykopu można dokonać za kilkanaście minut, a wykopane w ten sposób grosze będą widoczne na naszym koncie w blockchain w weekend :). Konto na moonbit wtedy się wyzeruje.

Innym minerem i już dla trochę ambitniejszych kopaczy jest:

http://coinhd.com/?ref=186410

Tutaj trzeba już założyć konto i logować się aby oglądać krótkie filmiki z you tube`a. Rejestracja trwa chwilę i nie ma przy niej większych problemów. I po zalogowaniu spisujemy poprawnie kod widoczny na środku strony żeby wyskoczył filmik do obejrzenia. Czasami trwający półtorej minuty, czasami pięć minut, a czasami minut czternaście. Obejrzenie go jest nieodzowne do nabicia sobie konta bitami, które są zamieniane na satoshi. Trzeba naoglądać minimum 60 bitów aby kopanie zostało zaliczone, a wyoglądane satoshi po godzinie przesłane na blockchain. Podobno nie trzeba oglądać całego filmu i tylko minuta wystarczy, ale ja jeszcze wolałem nie ryzykować. Nie musicie się przecież patrzeć na ekran, wystarczy włączyć film. Historię przelewów można znaleźć w zakładce „Earnings”. Zakładki są w lewym, górnym rogu. Klikając w zakładkę „watch videos” możemy obejrzeć kolejny film po spisaniu kodu. Do „Earnings” można też wejść przez „My Profile – „Home”.

I trzecim minerem, który chcę opisać jest https://faucetbox.com/en/list/BTC .

Tutaj na górze strony klikamy „faucets list” i pojawia nam się lista faucetów. Możemy klikać po jednym tak aby otwierały się nam w nowych kartach. Następnie w każdym z faucetów trzeba wkleić swój adres BTC lub ten, na który chcemy przesłać wygenerowane satoshi.

Faucet prosi następnie o udowodnienie że się jest człowiekiem, ale nie przez spisanie kodu tylko przesunięcie określonych przedmiotów do określonego miejsca. Np. warzyw do ogrodu. Wymagana przy tym jest minimalna znajomość języka angielskiego, tak jak z resztą przy wszystkich miner`ach. Aha, aby przejść do udowodnienia naszego człowieczeństwa klikamy „claim” na samym dole faucet`u i na niebieskim lub brązowym (zależy of faucetu) tle. Następnie klikamy „start” i mamy nasz udowadniacz.

I zarobiliśmy już parę groszy, które pojawią się w naszym portfelu BTC po jakimś czasie. Należy czytać krótkie zdania w języku angielskim w każdym faucet`cie. Dotyczą one najczęściej czasu oczekiwania na przelew i czasu po jakim możemy po raz kolejny skorzystać z tego faucet`u. Jest też informacja o „zarobionych” już przez dany faucet groszach.

1 BTC = 100 milionów satoshi, a jeden BTC jest już bardzo drogi :). Ale przecież nie ma nic za darmo, trzeba się przynajmniej naklikać. Wykopane tak satoshi będą (podobno) wysłane na podany adres BTC w ciągu 48 godzin. Na faucetbox można też założyć konto.

Znacie jakieś inne minery do satoshi? To podzielcie się nimi ze mną tak jak ja się z wami dzielę i zachęcam drogich czytelników moich wypocin do zakładania sobie adresów na blockchain i inwestowania w to trochę czasu. Nikt się nie spodziewał że z tego BitCoina w ogóle coś będzie, a ludzie na zachodzie pozbijali na nim fortunę siedząc i klikając.

Mnie BitCoin`em zaraził kolega Tomek, wciągnąłem się i popularyzuje go dalej w języku polskim, gdyż mało kto się tym zajmuje w Polsce jeszcze. Jak sami się nie interesujecie to przekażcie proszę tego posta dalej. Mam nadzieję że godnie reprezentuję ten mało znany jeszcze w Polsce aspekt finansów i żałuję że nie mam innego przeciwnika-blogera, który by ze mną konkurował w pisaniu o BTC lub współpracował z nim w tej sprawie. A może mam? To proszę go niech się zgłosi w komentarzu do tego posta :).

Nakopanymi BitCoin`ami można na przykład doładować sobie telefon specjalnym serwisem internetowym. Jak sobie go przypomnę to wrzucę w komentarzu.

2 myśli w temacie “Skąd się biorą BitCoin`y?

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: