Siedleccy radni proszą!

Jednym z tematów podniesionych na jutrzejszej sesji Rady Miasta Siedlce (godz. 10:00) będzie wysłanie listu do premier Beaty Szydło dotyczącego pomysłu PIS-u: likwidacji gimnazjów. Nie wykluczone że jutro MikeHarry będzie przez jakiś czas przysłuchiwał się tej sesji, podczas której radni podejmą decyzję czy list ma być w ogóle wysłany do premierki.

Ta inicjatywa Mariusza Dobijańskiego – PO została poparta przez Komisję Oświaty Rady Miasta Siedlce. List siedleckich radnych jest skierowany do wiadomości min. poseł ziemi siedleckiej Anny Marii Siarkowskiej i posła PIS-u – Daniela Milewskiego. Z senatorów, adresatem listu otwartego siedleckich radnych jest Maria Zofia Koc.

Składający się z 5-ciu kolumn list ma skłonić premierkę do wycofania się z pomysłu likwidacji gimnazjów lub chociaż do ponownego przemyślenia tej kwestii. Podpisujący się pod nim radni podnoszą argumenty takie jak: wpływ decyzji o likwidacji ww. szkół na przyszłość polskiej edukacji i trudne do określenia pozytywne skutki tej decyzji. Jednak czy zwolennikom „gimbaz” z rady naszego w pełni zelektryfikowanego i odkułaczonego miasta uda się przekonać chociaż swoich kolegów z PIS-u (większość w radzie), którzy opowiadają się za przywróceniem starych, ośmioklasowych podstawówek? A tym samym ochoczo popierają inicjatywę likwidacji gimnazjów.

W drugiej kolumnie listu radni chwalą się że: „Od chwili przejęcia odpowiedzialności za oświatę w Siedlcach siedlecki samorząd nie szczędził sił i wysiłków, by stale i sukcesywnie rozwijać jej potencjał zarówno infrastrukturalny jak i uzyskiwane efekty dydaktyczno-wychowawcze w podległych mu szkołach i placówkach.”. Dalej jest mowa o osiągnięciu przez ww. samorząd sukcesów w tej dziedzinie i tym podobne.

Inne fragmenty listu:
„…likwidacja gimnazjów to koncepcja, która w żaden sposób nie rozwiązuje jakichkolwiek problemów edukacyjnych.”
(a więcej pieniędzy rozwiązuje problemy edukacyjne? Przypis: Mikeharry)

„zatrudnienie w każdej szkole pedagoga i psychologa szkolnego oraz innych specjalistów wspierających nauczycieli i wychowawców”…
(Najlepiej takich pedagogów z PIS-u. Katechetów?. Przypis: MikeHarry)

„uzupełnienia podstawy programowej historii o treści pozwalające na kształtowanie postaw patriotycznych i wiedzy obywatelskiej.”
(Bo i tego chcą od premierki siedleccy radni. Znaczy się wprowadzenia nowego przedmiotu tj. Wiedzy o Smoleńsku? Przypis: MikeHarry)

Siedleccy radni sugerują również premierce że opiera ona swoją decyzję o likwidacji na przesłankach emocjonalnych i nie może mieć pewności czy ta decyzja faktycznie przyczyni się do podniesienia poziomu i efektywności nauczania w szkołach.

Chcą pieniędzy!
Radni miasta Siedlce proszę premierkę Szydło o zainicjowanie debaty publicznej na temat edukacji, której wynikiem miało by być min. „zwiększenie środków przekazywanych w ramach subwencji oświatowej” i ” zwiększenie środków na rozwój kompetencji nauczycielskich”…

Zatem wiadomo już o co chodzi zwolennikom gimnazjów :), ale MikeHarry nawet jeśli głęboko pomyśli to nie domyśla się o co może chodzić ich przeciwnikom. Nie potrafię sobie również wyobrazić na jakich zasadach były by przydzielane i rozdawane poszczególnym placówkom oświatowym owe środki. Czy nie trzeba by zatrudnić do tego dodatkowego urzędnika, oczywiście jakiegoś eksperta z PIS-u? Wynająć mu biuro, zapewnić służbowy samochód, wczasy w Filadelfii…

„…wzbogacanie szkół i placówek o sale gimnastyczne, boiska, pomoce dydaktyczne oraz techniczne środki nauczania”. Skąd te środki drodzy, siedleccy radni?

Tak rozkminiam czy po zagwarantowaniu już gimbusom tego wszystkiego zostało by te 500 zł na dziecko :D.

Koniec listu
Tutaj radni wyrażają nadzieję że premierka podejmie ww. decyzję „spokojnie, merytorycznie i odpowiedzialnie. Ale jednego fragmentu, które radni pozwolili sobie zawrzeć w liście do premierki nie rozumiem, a mianowicie:

„Głęboko wierzymy, że dziejowa szansa związana z jednopartyjnym przejęciem odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny jaka pojawiła się na wskutek październikowych wyborów…”

Ale ta kwestia nie będzie jedyną poruszoną na jutrzejszej sesji.

Tymczasem Beata Szydło raczej nie wierzy głęboko w maryjne właściwości flagi UE, sądząc po gównoburzy jaka wybuchła gdy wyniosła ona ww. flagę ze swojej konferencji. A jak z tą wiarą u siedleckich radnych?
Jutro dowiecie się co mnie boli w pomyśle likwidacji gimbaz.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: