Egzorcyzmy Anneliese Mitchel 2007 – obejrzeć koniecznie!

Tego filmu chyba nie muszę reklamować i to nie tylko zainteresowanych egzorcyzmami, opętaniami i tematyką szatańsko-demoniczną. Pomimo upływu lat ten dokument ma w sobie coś przerażającego i na długo zostaje w pamięci, mimo iż trwa tylko godzinę.

Anneliese Mitchel była bogobojną uczennicą z której ciałem po maturze zaczęły się dziać dziwaczne rzeczy w sensie fizycznym. Potrafiła również kopać kubek z wodą, tak aby ona się nie wylała i mówić różnymi głosami. Posiadała stygmaty na nogach i rękach, a wstąpiło w nią kilka demonów. I to tych najbardziej przerażających takich jak Neron, Hitler i Kain – oni byli okrutni i przerażający za życia.

W tamtych czasach nauka i religia walczyły o prymat w wyznaczaniu kierunku rozwoju świata i cywilizacji i tylko jeden lekarz odważył się stwierdzić że na szatana i opętania nie ma zastrzyków ani tabletek. Tym razem ojcowie egzorcyści przegrali walkę o życie opętanej duży co wielu postronnych obserwatorów – chrześcijan odebrało jako przegranie wiary w Boga i Jezusa Chrystusa z szatanem. Współczesny świat nie rozumiał argumentów przedstawianych przez egzorcystów działających na zlecenie biskupa i po śmierci dziewczyny zostali oni oskarżeni o doprowadzenie do niej. Wyszło na to że księża zamęczyli bogobojną uczennicę modlitwami, a nie na to że chcieli wyzwolić opętaną. Z resztą nawet jeśli to ponieśli w tym sromotną klęskę. Czy to właśnie o to chodziło demonom , które z jakiegosśpowodu nie mogły opuścić ciała Annelise Mitchel?

Wysłannicy szatana pokazali że są silniejsi od ziemskich kapłanów reprezentujących Boga w walce z nimi. Skompromitowali ich i doprowadzili do do ruiny psychicznej. Dlatego uprzejmie proszę o zwrócenie podczas seansu uwagi na los księży, którzy egzorcyzmowali opętaną, a nie tylko na nią samą. Może przekonacie się że to ciężka i niewdzięczna praca, nie zawsze przynosząca oczekiwane efekty i nawet nie zawsze odbierana z aprobatą przez otoczenie, społeczeństwo, opinię publiczną… Jednak czy od tego czasu zmieniło się coś w świadomości samych tylko głęboko wierzących w Boga? Czy nadal nie wierzą oni w upadłego anioła, który nie chciał mu służyć bo według nich Bóg jest, ale diabła nie ma?

Chociaż powyższe wydarzenia miały miejsce w Niemczech to w filmie wypowiada się również polski egzorcysta. Widz usłyszy relację z egzorcyzmów bezpośrednio od niemieckiego księdza, który je przeprowadzał, relacje matki opętanej również. Z taśmy magnetofonu szpulowego przemówią też same demony! Gdyż egzorcyzmy zostały nagrane za zgodą matki opętanej i na wyraźną prośbę jej jak i jej córki – Annelise ujrzały światło dzienne. Są to dźwięki nie występujące raczej w naturze na ziemi i nie sfabrykowane raczej ówczesnymi urządzeniami akustycznymi czy audiofonicznymi. Głosy, których nie ma wypowiadają ustami jednej dziewczyny same demony w liczbie co najmniej kilku.

Kto powinien obejrzeć
Ten krótki dokument biograficzny o cierpieniu Annelise Mitchel i jej najbliższych polecam obejrzeć nudzącym się w zimowe, deszczowe i już najlepiej ciemne wieczory. Chociaż historia mrozi krew w żyłach nawet w trakcie dziennego seansu, jeśli się uważnie słucha relacji i ogląda prezentowane na ekranie zdjęcia. Niech sobie obejrzą również ci uważający że ich problemy są największe i najważniejsze, a ich życie najcięższe bo ciągle są krzywdzeni mandatami i złośliwymi opiniami swoich znajomych, Film jest dla tych sądzących że największe tragedie na świecie to zarost i trądzik, a w koło nie ma nic po za nimi. Dokument dla uważających się za pępek świata i dla tych nie dostrzegających drugiego człowieka obok bo najważniejsi są dla nich oni i ich smartfony oraz plotki. Może wreszcie zrozumieją i dostrzegą coś poza czubkiem własnego nosa. Zobaczą inna tragedię niż okres i kredyt we frankach

Trochę danych technicznych:
Reżyseria: Maciej Bodasiński
Kraj produkcji: Polska
Gatunek: dokument biograficzny
Data premiery: 2007 rok
Czas trwania: Godzina i jakieś dwie minuty (wersja załączona do wpisu)

Tymczasem akta dotyczące opętania i egzorcyzmów Annelise Mitchel kuria biskupia we właściwym dla zdarzeń mieście utajniła na kolejne 40 lat licząc czas po premierze filmu….

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: