The Human Centipede 3 (Final Sequence) – Ludzka Stonoga lll (Sekwencja końcowa) 2015

Trzecia i ostatnia część trylogii o doktorze Heiterze i jego chirurgicznych cudach. Również w reżyserii Tom`a Six`a, ale tym razem on sam gra jedną z głównych ról – samego siebie.

Dane techniczne
Kraj produkcji: Holandia, USA
Premiera: pierwsza połowa 2015 (bieżącego) roku
Gatunek: horror, dramat
Poprzednia część: „The Human Centipede ll (Full Sequence)”
Czas trwania: 102 minuty

Obsada aktorska
Oprócz reżysera główne role grają: Dieter Laser – znany z pierwszej odsłony jako doktor Heiter i Laurence R.Harvey – znany z drugiej odsłony jako Martin z parkingu. Erotycznej pikanterii dodaje temu obrzydliwemu filmowi postać grana przez Bree Olson (29-cio letnia aktorka porno z Huston w Texasie pochodzenia ukraińskiego, która w ciągu czterech lat wystąpiła w 280-ciu filmach dla dorosłych). Tutaj Olson wcieliła się w rolę sekretarki naczelnika więzienia w którym toczy się cała akcja filmu.

Fabuła
Naczelnik więzienia – Billy Boss (Dieter Laser) i jego księgowy – Dwight (L.R Harvey) mają w prowadzonym przez siebie przybytku nie lada problem. Otóż zbuntowani więźniowie z niewielką chęcią odsiadują zasądzone im wyroki, a placówka zmaga się z kłopotami finansowymi i może zostać zamknięta przez gubernatora stanu. Naczelnik musi zatem szybko znaleźć sposób na poprawę sytuacji finansowej placówki i zdyscyplinowanie agresywnych więźniów.. Okrutne kary cielesne z łamaniem kończyn włącznie nie przynoszą bowiem skutków. Okrutne próby resocjalizacji zdegenerowanych osadzonych nie przynoszą skutku, ale księgowy/sekretarz naczelnika jest zafascynowany tajemniczym filmem z którym płyty ma zawsze przy sobie. Namawia swojego szefa aby wprowadzić w ich więzieniu rozwiązanie z tego filmu, ale ten nie chce nawet o tym słyszeć. Bill Boss uważa ten film za kicz i głupotę do czasu kiedy sam nie spotyka się z reżyserem i producentem „Ludzkiej Stonogi” Tom`em Six`em (w tej roli on sam). Po groźbach gubernatora, który z powodów finansowych chce zamknąć więzienie wpadają na pomysł zrobienia wielkiej – penitencjarnej stonogi z ponad 500-ciuset więźniów!. Od strony chirurgicznej pomaga im w tym pseudolekarz bez licencji, który dzięki dobroduszności Bossa może praktykować swój fach w więziennym szpitalu. Sprowadzeni do placówki chirurdzy dzielą się na kilka zespołów operacyjnych, które zszywają ze sobą po trzech więźniów będących następnie doszywanych do całości. Robią to zszywając wargi skazanego z dziurą w odbycie innego, tak aby powstał jeden organizm z przodem i tyłem, a pożywienie przechodziło przez jeden układ pokarmowy….

Aby uzmysłowić okrutnie agresywnym skazanym pochodzącym z różnych narodów i kręgów kulturowych co ich czeka podczas comiesięcznego wieczorku filmowego Boss zmusza ich do obejrzenia obu części „Ludzkiej stonogi”. Nie muszę chyba dodawać że o ile penitencjariusze filmowego zakładu to rasowi, amerykańscy degeneraci i bandziorzy to film wzbudza w nich negatywne uczucia i nie podoba się im. Nawet oni miewają prześwity ludzkich uczuć co dobitnie świadczy o ww. wymienionym filmie. Rzucają się w pogoń za Bill`em Boss`em i jego księgowym,a w więzieniu wybuchają bunty i zamieszki, stłumione jednak przez wezwanych na czas antyterrorystów. Szczęścia nie ma sekretarka naczelnika – Daisy (Bree Olson), która w trakcie buntu zostaje skatowana i zgwałcona przez Azjatę – jednego z więźniów. Boss wyciągnął z kryminału jej ojca i dlatego musi mu teraz obciągać w pracy. Nigdy nie miała tam łatwego życia ze swoim szefem (naczelnikiem), a ten gwałci ją ponownie podczas gdy leży w śpiączce w więziennym szpitalu. Następnie Daisy zostaje jako jedyna kobieta doszyta do „Ludzkiej Stonogi” składającej się z więźniów. Ale czy gubernatorowi spodoba się taki pomysł resocjalizacji agresywnych osadzonych?. On jest też pomysłem na oszczędności na jadle i opierunku dla osadzonych…

Na koniec Boss przerażony reakcją gubernatora – swojego przełożonego zabija lekarza, który przeprowadzał operację zszycia więźniów i swojego księgowego, który to podsunął mu ów pomysł. Do czego może posunąć się będący w kłopotach i mogący stracić posadę sadystyczny naczelnik-furiat? I jak daleko można posunąć się w pacyfikacji agresywnych więźniów? A może inaczej się nie dało?…

Jak powstał film
Zdjęcia do tej odsłony zaczęły się już w roku 2011, krótko po premierze części drugiej. Tom Six chciał aby ta odsłona była inna od poprzednich i czymś się od nich różniła (patrz. Bonus). Część trzecia również zaczyna się od przypomnienia zakończenia jej młodszej siostry. Film z 2015 roku ma być ostatnim z trylogii bo Six nie chce już robić o tym produkcji, ale ma też odpowiedzieć na „dziwne pytania z poprzednich części”. Według reżysera i producenta trzecia odsłona ma happy end, mimo iż kończy się bestialskim zabójstwem dwóch osób. – Jednej z głównych postaci (księgowego) i drugoplanowej postaci (lekarza) w tej roli Clayton Rohner. Film z 2015 roku jest ulubioną odsłoną trylogii reżysera i w jego producenckich zamierzeniach miał zdenerwować wielu ludzi. Według mnie to ostatnie się udało, gdyż do dzisiaj nie mogę się otrząsnąć po niektórych (tych najobrzydliwszych) scenach. Seans zrobiłem sobie w nocy przed Marszem Niepodległości. Produkcja miała być też w 100 procentach niepoprawna politycznie i sądząc po dialogach i kilku kontrowersyjnych scenach to udało się również. „The Human Centipede III (Final Sequence”) „Ludzka Stonoga lll (Sekwencja końcowa)” 2015 zbiera w roku swojej premiery negatywne recenzje i niskie oceny, W wielu krajach dozwolony jest od lat 18. I faktycznie MikeHarry radzi oglądać go (film) ludziom dorosłym i o mocnych nerwach. Kandydat na widza powinien patrzeć również z przymrużeniem oka na sprawy erotyczne, zawodowe i społeczne.

Bonus
To czego nie było w pierwszych dwóch częściach to autorski pomysł naczelnika więzienia, Postanawia on zrobić niespodziankę Six`owi i zaskoczyć go. Tworzy więc drugiego stwora z ludzi – mniejszego. Znieczulonym farmakologicznie osadzonym każe odciąć ręce i nogi co nie dokonuje się bynajmniej z chirurgiczną precyzją. Nieszczęśnicy są następnie również przyszywani ustami do odbytów, jednak nie tylko nie mogą zgiąć kolan jak ich koledzy ze stonogi…. Kolan w ogóle nie mają, ani rąk! W ten sposób powstaje „ludzka gąsienica” urozmaicenie okrucieństwa wprowadzone do filmu przez jednego z jego bohaterów – naczelnika więzienia. Stworzenie złożone z kilku więźniów jęczy i po prostu pełza na brzuchu….a raczej – brzuchach.

Kontrowersyjne sceny
– scena wykastrowania jednego z osadzonych – na żywca i bez znieczulenia. Jądra zostają po prostu wyrżnięte gorącym nożem przez naczelnika, który każe sobie je usmażyć na lunch. Między innymi takie metody pacyfikacji stosowano w tym więzieniu.

– jedzenie suszonych łechtaczek dostarczonych z Afryki. Pochodzą z rytualnego obrzezania kobiet i są podobno słone. Bill Boss zajada je jak cukierki.

– scena waterboardingu dokonywanego wrzątkiem przez ręcznik. Nie muszę chyba dodawać co dzieje się ze skórą podtapianego….

– scena gwałcenia w nerkę przez dziurę w plecach naczelnika. Kontrowersji dodaje fakt że gwałtu dokonuje wcześniej wykastrowany więzień wpychając swój nie istniejący członek we wnętrzności okrutnego i znienawidzonego naczelnika. To wszystko śni się jednak temu ostatniemu. Zapewne efekt psychologiczny mający „zdenerwować wielu ludzi”.

– postacie pacjentów w szpitalu więziennym. Między innymi ten ze stomią (dziurą w brzuchu i sraniem przez nią do woreczka, zaszyty odbyt), on nie przyda się do resocjalizującego projektu…i ten z zapaleniem jelit – nieustanna sraczka.

– i jeszcze kilka innych.

To prawdziwy okrutny, obrzydliwy, przerażający, zboczony i chamski horror…

Studentom psychologii i pedagogiki (bo ludziom nauki również polecam obejrzeć ten film w celach naukowych oczywiście :D), czy resocjalizacji i podobnych kierunków radzę przyjrzeć się i przysłuchać postaci Bill`a Boss`a. I wyrobić sobie o jego zachowaniu i działaniach swoje branżowo-zawodowe zdanie. Mnie jako fana takich majstersztyków kinematografii jego osobowość interesuje. Jak taka postawa nazywa się fachowo? I czy tacy ludzie jak on spotykani są w realnym (nie filmowym) świecie/życiu?

Taka podpowiedź do ww. pytań – Bill Boss jest z pochodzenia Niemcem.

http://www.cda.pl/video/22378444

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: