Hejt niedzielny

Głosujesz jeden z drugim na partię, na którą chcesz zagłosować, a nie na partię, która zawsze wchodzi albo nigdy nie wchodzi. Teraz poszliście zagłosować na PIS, a nie na KORWIN to mam nadzieję że jesteście zadowoleni bo macie co chcieliście. I nie wkurwiać mnie dokuczając mi że KORWIN znowu nie wszedł i nie wejdzie bo jak będziecie tak głosować i narzekać potem to jasne że nie wejdzie.

Co to za różnica czy partie są dwie czy dwadzieścia ich jest jak i tak zawsze głosujecie na tą jedną jedyną? I narzekacie że inne nie wchodzą, więc nawet nie ma co na nie głosować. Co z tego że 10-ciu marksistów przyszło zagłosować na RAZEM jak w sąsiedniej komisji i w tym samym czasie 40 tupolewian przyszło zagłosować na PIS! Nie chodzi o to ile jest partii i nie chodzi o to że ciągle wygrywa ta sama bo wygrywa ta, na którą głosujecie, więc potem nie narzekajcie że znowu PIS! Nie wygrał KORWIN bo ci, którzy przyszli na niego zagłosować w ostateczności na niego nie głosowali (tylko na PIS), a ci, którzy mieli na niego zagłosować nie przyszli.

Słyszałem dzisiaj że jest za dużo partii i są w nich „głupie ludzie” i dlatego nie wiadomo na kogo głosować. Ta sama osoba dokuczała mi że znowu nie wszedł KORWIN, a lepiej by było jakby była tylko jedna partia i jedna by rządziła. A do wybrania miały by być tylko dwie partie to ludzie wtedy wiedzieli by na kogo głosować. Wygrywała by wtedy tylko jedna partia, czyli tak jak teraz!. A czy wtedy nie narzekali by że ciągle tylko jedna wygrywa? Jakby była jedna partia to były by pewnie „mądrzejsze ludzie”.

*Tak w ogóle to głupie jest ręczne liczenie głosów. Dowody osobiste i paszporty mają możliwość odczytania ich przez terminale/czytniki. Można by więc głosować przez maszynkę podobną do ZUS-omatu lub podobną do tej wydającej numerki na poczcie. Drzwi też można otworzyć przesuwając dowód przez czytnik i wsunąć go następnie do urządzenia na którym wyświetlą się opcje wyborcze! Od razu będzie zapisane w systemie i nie będzie trzeba robić protokołów. Nie potrzebne też będą komisje wyborcze, urny, strojenie lokali itp. Wystarczy że w lokalu będzie flaga i godło, a przy wejściu do niego informacja o tym że to tu i o kandydatach. Nie trzeba tracić pieniędzy na diety dla komisarzy wyborczych i czasu na liczenie głosów oraz nerwów na pisanie protokołu. Bo cyfrowy protokół automatycznie prześle się do OKW :).

Zarzut taki usłyszałem że ludzie starsi nie poradzą sobie z taką zaawansowaną techniką i nie będą wiedzieli jak głosować. Teraz jak są papierowe książeczki to wiele osób też nie wiedziało i nie zamierzenie oddawało nie ważne głosy. W książeczce były po 2 krzyżyki itp. Myślę że starsi ludzie by poradzili sobie jeszcze lepiej, a głosowania by się odbywały szybciej, sprawniej i taniej. I było by mniej problemów z tym co można komisji, czy tam mężowi zaufania, a co nie.

Skoro się niektórym nie podoba PIS, na który głosowali to czemu mi nie może się nie podobać komisja w której zasiadam i biorę dietę?

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: