RPA – wyższy zasiłek na dzieci z alkoholowym zespołem płodowym

Przerywam dzisiaj cykl japońskich horrorów żeby unaocznić wam moi drodzy czytelnicy do czego prowadzi socjalizm w RPA. Sądzę że zwiększenie przez rząd zasiłku na dzieci niepełnosprawne w każdym kraju RODZIŁO by ten sam problem. Bezrobotna kobieta z południowoafrykańskich slumsów za urodzenie zdrowego dziecka dostaje równowartość około 90 złotych. Ale za urodzenie dziecka niepełnosprawnego już 440 złotych co jest dla mieszkających w slumsach już kwotą znaczną. Przedsiębiorcze południowoafrykańskie matki znalazły sposób na zarobek taki że celowo upijają się alkoholem (czasami trudno nazwać te trunki alkoholem) niskiej jakości aby upośledzić dziecko , które urodzi się z alkoholowym zespołem płodowym. Dostaną wtedy wyższy zasiłek. W RPA wzrasta liczba dzieci z tym schorzeniem i alkoholików.

Zachęta finansowa do urodzenia chorego dziecka i picia wódki lub czasami zwykłej chemii – taka patologia to nie skutek tego że RPA leży na samym końcu Afryki , ale skutek socjalizmu :). Wszystko finansowane z pieniędzy południowoafrykańskich podatników bo przecież te zasiłki z czegoś się płaci.

Alkoholowy zespół płodowy – zespół chorobowy, który jest skutkiem działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. Alkoholowy zespół płodowy jest chorobą nieuleczalną, której można uniknąć zachowując abstynencję w czasie trwania ciąży. Do dziś nie określono dawki alkoholu, która byłaby bezpieczna dla płodu. Każda ilość niesie ryzyko wystąpienia zaburzeń w rozwoju dziecka. (cyt. Wikipedia)

Dzieci z ww. schorzeniem są fizycznie upośledzone, mają trudności z mówieniem i kontrolą emocji. Oraz są też opóźnione w rozwoju. Jednak mieszkanki południowoafrykańskich slumsów znalazły w takiej „prorodzinnej” polityce swojego rządu sposób na zarobek , darmowy oczywiście bo wystarczy tylko urodzić i chodzić pijaną w trakcie ciąży. Ichniejszy kraj wg. Światowej Organizacji Zdrowia już od początków XXl wieku przoduje w światowym rankingu urodzin dzieci z alkoholowym zespołem płodowym , a zmiany fizyczne i psychiczne dziecka z tym schorzeniem są podobno już nieodwracalne.

Kah – Kah
To tani i silnie uzależniający alkohol niskiej jakości , pędzony w południowoafrykańskich odpowiednikach polskich melin. Taki ichniejszy royal. I właśnie tym upijają się ciężarne Afrykanki aby dostać wyższy zasiłek na upośledzone dziecko. Co bardziej uzależnione kobiety czują się nieswojo i trochę chore jeśli nie wypiją kah-kah. Nie mogą spać, myśleć ani jeść , a „lepszymi matkami” stają się dopiero po wypiciu. Potrafią o 9:00 rano karmić dziecko piersią już zdrowo pijane nadal popijając kah-kah. Dziennie wypijają od 4 do 6 litrowych butelek tego „alkoholu”Bo czego się nie robi dla wyższego zasiłku? Niech żyje południowoafrykański socjalizm! Nie muszę chyba dodawać że matki zajmujące się swoimi upośledzonymi dziećmi są cały dzień pijane. W Polsce i w Niemczech, czy Norwegii dawno już pozabierali by im te dzieci do pogotowi opiekuńczych i Jugendamtów.

Kah-kah kosztuje na melinach zwanych „shebeen” 70 groszy za litr i czasami dolewają do niego kwas akumulatorowy. Problem pijących ciężarnych jest w RPA powszechny , a policja nie nadąża z likwidowaniem kah-kah`owych melin bo w miejsce każdej zlikwidowanej zaraz powstaje kilka nowych. Poza tym stróże prawa mają więcej poważniejszej roboty związanej ze wszechobecną w slumsach przestępczością i nie mają czasu zajmować się melinami.

*Wpis dzisiejszy jest przede wszystkim dla przyszłych lub świeżo upieczonych matek.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: