Death Note Special 2007

To reżyserska wersja serialu pt. „Death Note” trwająca dwie godziny i 10 minut i będąca kompilacją starć głównego bohatera serialu – Raito Yagami`ego z punktu widzenia jego shinigami (japoński bóg śmierci) Ryuka. Wspomniany shinigami gubi w świecie ludzi swój „Notes śmierci”, a znajduje go właśnie Yagami. Według instrukcji każda osoba, której nazwisko zostanie wpisane do rzeczonego notesu umiera w kilka sekund o ile szczegóły wpisane tam przez posiadacza notesu nie stanowią inaczej. Pełnometrażowa wersja serialu produkcji japońskiej jest ukoronowaniem i podsumowaniem wcześniejszych 108 odcinków trwających około 22 minuty każdy.

Manga autorstwa Tsugumi Ōby, ilustrowana przez Takeshiego Obatę. Składa się ze stu ośmiu rozdziałów, liczby symbolicznej dla serii, wydanych w dwunastu tomach. Od 3 października 2006 roku do 27 czerwca 2007 trwała premierowa emisja anime „Notes śmierci”. Powstał także dwuczęściowy film kinowy, wydany pod tytułami „Death Note: Notes śmierci „ i „Death Note: Ostatnie imię”, jak i również spin-off, „L: Change the World.” („L zmienia świat”) W połowie 2008 roku amerykańskie studio Vertigo Entertainment zapowiedziało stworzenie remake’u „Death Note”, którego premiera wstępnie planowana była na 2010 rok. Jako początek i koniec anime „Notes śmierci „ wykorzystano utwory zespołu Nightmare oraz Maximum the Hormone.

death

Manga w „Death Note”
Manga „Death Note” po raz pierwszy została opublikowana w japońskim magazynie komiksowym Weekly Shonen Jump w grudniu 2003 roku i zamknęła się w 103 rozdziałach, zebranych później w dwunastu tomach tankōbon. W Polsce manga „Death Note” wydana została przez wydawnictwo Japonica Polonica Fantastica. Od sierpnia 2007 roku do października 2009 roku opublikowano wszystkie dwanaście tomów. Studio JG wydało także kilka dōjinshi opartych na Death Note. Dodatkowo, w październiku 2006 roku w Japonii wydany został przewodnik po mandze pt. „DEATH NOTE HOW TO READ 13”, zawierający dane dotyczące serii, w tym opisy postaci, wywiady z twórcami, ciekawostki dotyczące serii oraz dodatkowy rozdział poprzedzający fabułę „Death Note”. Pierwszą edycję można było nabyć wraz z modelami, wśród których znajdowały się m.in. pięć pacynek, przedstawiających Kirę, L, Misę, Mello i Neara.

Fabuła w „Death Note”
„Death Note” opowiada historię genialnego licealisty imieniem Light (Raito) Yagami, który znajduje tajemniczy notes upuszczony przez shinigamiego Ryūka. Notes ten posiada niesamowite właściwości: jego użytkownik, wpisując do niego imię oraz nazwisko osoby, której twarz zna, powoduje śmierć tej osoby w określonych okolicznościach w ciągu 40 sekund. Jeśli w ciągu tych 40 sekund od zapisania imienia ofiary nie zostanie wpisana przyczyna śmierci, osoba umrze na zawał serca. Raito Yagami dostrzega w tym szansę oczyszczenia świata ze wszelkiego zła. Pod pseudonimem Kira (od angielskiego killer), który to nadali mu jego zwolennicy, zaczyna wprowadzać swój plan w życie. Na drodze staje mu jednak tajemniczy L – legendarny detektyw, geniusz, postrzegający działania Kiry jako zwykłe morderstwa. Fabuła filmów miejscami znacznie odbiega od mangowych wątków, co nie spotkało się z aprobatą wielu miłośników komiksu. Anime jest znacznie wierniejszą adaptacją mangi, niemalże w stu procentach zgodną z papierowym pierwowzorem.

O produkcji
Gatunek: fantasy, psychologiczny, thrllirer, detektywistyczny
Reżyseria (serial) : Tetsurō Araki
Premiera: 4 października 2006–26 czerwca 2007
Odcinki: 37 + 2 specjalne
* To już drugi wpis o „Death Note” na tym blogu

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: