Hitler zginał w 1945 r. – serio?

Ten wpis przedstawia alternatywną wersję wydarzeń dotyczących śmierci (życia?) Austriaka znanego niegdyś jako Adolf Hitler lub mieszkańca argentyńskiej Patagonii znanego wtedy w Ameryce łacińskiej jako Kurt Bruno Kirchner.

”Tras los Pasos de Hitler”
”Śladami Hitlera” to tytuł książki argentyńskiego dziennikarza o jakże argentyńskim imieniu – Abel Basti. Według tego autora Hitler nie zabił się strzałem w głowę w berlińskim bunkrze w 1945 r. lecz uciekł wtedy do Patagonii w Argentynie i używając różnych personaliów i tożsamości, oczywiście fałszywych odwiedzał sobie kraje Ameryki Południowej. Z Argentyny Hitler miał rzekomo dotrzeć do Paragwaju pod nazwiskiem Kurt Bruno Kirchner. Historia życia jednego z trzech najbardziej znanych na świecie Austriaków (zaraz obok Conchity Wurst i Josepha Fritzl`a) ciągnie się aż do roku 1971, a lata po 1945 roku nie wiele mają wspólnego z działalnością wojenną w Europie największego hitlerowca ze wszystkich. Książka jest streszczeniem 20 lat poszukiwań i badań Basti`ego, a zarazem dziełem jego życia.

tras
Basti zapewnia że fuehrer nie odebrał sobie życia w Berlinie, ale uciekł przed nacierającą Armią Czerwoną U-Boot`em do Argentyny, a konkretnie do Patagonii – na południe tego kraju. Hitler miał żyć tam przez jakiś czas pod nazwiskiem Adolf Schütelmayor. Argentyńczyk dowiedział się po raz pierwszy o możliwości ucieczki fuhrera lll Rzeszy do Argentyny pod koniec ll wojny światowej w 1994 roku i nie mógł w to uwierzyć, gdyż przez cały czas miał w głowie oficjalną wersję z samobójstwem. Usłyszał o tym poruszając się w kręgach niemieckich Argentyńczyków, a potem robił wywiady z ludźmi, którzy zadawali się z  Hitlerem w Argentynie. Kurt Bruno Kirchner miał według argentyńskiego dziennikarza nie żyć tam w żadnym wypadku zamknięty lub odizolowany od społeczeństwa, ale cieszył się pełną wolnością i to nie tylko na argentyńskiej ziemi!.

Kto wiedział?
Ucieczka dyktatora lll Rzeszy do Ameryki łacińskiej nie był by możliwa bez umowy wojskowej niemieckich nazistów z Amerykanami z północy tj. z USA. To ciche porozumienie zawierało również klauzulę o wymianie ludzi, dewiz i wojskowych technologii, które potem mogły posłużyć Amerykanom do walki przeciwko komunizmowi w Europie, a niemieckim nazistom do uniknięcia kary. O obecności Hitlera w Argentynie musiały też wiedzieć najważniejsze służby specjalne takie jak CIA i MI6, które były w posiadaniu zdjęć ukazujących Hitlera w Argentynie po roku 1945. Wywiady donosiły o tym jednak nie podejmując żadnej interwencji w celu aresztowania dyktatora, ale gdyby chciały to zrobić to mogły by. *Wystarczy przypomnieć sobie historię porwania z Argentyny przez izraelski Mossad Adolfa Eichmanna. (*przyp. – MikeHarry).

Przez pierwsze dwie kadencje prezydenta Perona w Argentynie Hitler mieszkał w Hacienda San Ramon, jakieś 15 kilometrów od miejscowości rodzinnej Basti`ego – Beriloche. Przybył tam rzekomo pociągiem z atlantyckiego wybrzeża Argentyny. W książce znajdują się relacje licznych świadków donoszące o obecności Hitlera w Argentynie. Świadkami tymi są między innymi kobieta kosztująca posiłki przed dyktatorem w celu sprawdzenia czy jedzenie nie jest zatrute i bratanica kucharki Hitlera również mieszkająca w Haciendzie.

„Obecność Hitlera w tej części Patagonii była ściśle strzeżoną tajemnicą. Urzędnicy zatrudnieni i mieszkający w haciendzie bagatelizowali temat bo wiedzieli o jaką osobę się troszczą” – mówi Basti.

„Dla ludzi na tym terenie nie istniała praktycznie żadna wojna. Nie było radia, gazety przychodziły raz na miesiąc i nie każdy je czytał.Wiadomo było że jest jakaś wojna, ale nie wiadomo w jakich rozmiarach i nie wiadomo kto właściwie prowadził tą rzeź”- dodaje Basti.

Gdy w 1955 roku prezydent Peron rozpoczął rewolucję wyzwoleńczą wielu nazistów uciekło z Argentyny do Paragwaju, ale byli jeszcze ludzie, którzy widzieli wtedy Hitlera w Argentynie. On także uciekł wtedy do Paragwaju używając do tego już wyżej wymienionego, fałszywego nazwiska.

Książka zawiera również relację byłego żołnierza brazylijskiego, syna niemieckiego nazisty, który zapewnia że Hitler zmarł 5 lutego 1971 r., a jego ciało znajduje się w antycznym, podziemnym, nazistowskim bunkrze gdzie teraz budowany jest nowoczesny i ekskluzywny hotel. Basti uzupełnia wypowiedź żołnierza twierdząc że w pierwszym tygodniu każdego lutego hotel zamyka swoje bramy aby elitarna grupa nazistów mogła w nim złożyć hołd w tym czasie. Tłumaczą oni że fuhrer zmienił ich i ich życia i pozostanie tak na zawsze….

One thought on “Hitler zginał w 1945 r. – serio?

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: