Goin` Through – grecki rap

Dawno nie napisałem nic o jakimś rapie bo sam miałem trochę braków w tej dziedzinie. Długo szukałem czegoś po grecku, aż wreszcie znalazłem grupę „Goin` Through”. Nazwa zespołu nie bardzo grecka, ale pewnie dzięki temu dociera do zagranicznych odbiorców i łatwo jest znaleźć zespół na you tube. W wolnym tłumaczeniu z angielskiego powinna oznaczać coś jakby „Idź Przez”. Zespół jest jakby poniekąd popowy, ale grają rap i hip-hop po grecku. Dla nie wytrzymujących napięcia i nie chcących czytać tylko słuchać próbka ich muzyki. Kawałek pod tytułem „Kalimera Ellada” („Dzień Dobry Grecjo”) niżej.

Początki zespołu
Grupa została założona w roku 1993 przez Michalisa Papathanasiou i Nikosa Vourliotisa i wydała swój pierwszy album pt. „Poszukiwania” lub „Badanie, Dochodzenie”.(gr.„Αναζήτηση” ) w 1995 r. Popularność zespół zdobył dzięki wykonaniu remake`u pewnej starej, greckiej piosenki, którą wykonał razem z jej pierwotnym wykonawcą, a nagrał ze zmarłym w 2004 r. wydawcą Vlassisem Bonatsosem. Jeśli ktoś interesuje się grecką muzyką i zna się na niej to chodzi tu o kawałek pt. „Γαρύφαλλε – Γαρύφαλλε”. W 1999 roku ukazał się singiel grupy pt. „Chcę wrócić z powrotem” (gr. „Θέλω να γυρίσω”). Utwór wykonany w duecie z innym greckim wykonawcą osiągnął sukces i zdobył nawet platynowy status. Kolejny singiel grupy nosił tytuł: ” Tam, gdzie jest światło” (gr. Εκεί που βρίσκεται το φώς”).

go

Rok 2002
W tym roku zespół wydał album pt. „Układ, kontrakt honorowy” (gr. „Συμβόλαιο Τιμής „), powstał on przy współpracy z innymi, greckimi artystami. W roku 2004 powstał teledysk „La Sagrada Familia”, który uczynił grupę najpopularniejszym zespołem hip-hopowym w Grecji gdyż został takim okrzyknięty przez telewizję muzyczną. Album pt. „Vendetta”, który ukazał się w 2006 roku pozwolił zespołowi przez długi czas nie schodzić z pierwszej piątki greckich list przebojów. Ich następna płyta pod tytułem „Mali bogowie” (gr. „Μικροί Θεοί”) zawiera klipy video i historię zespołu. W 2007 roku został wydany album pt. „Veto”

Dyskografia

– Goin’ Through & The Family – The Old & New Family The Label Collection vol.22009 Goin’ Through – -Revisited Best Of
-2007 Goin’ Through – Veto
-2006 Goin’ Through – Vendetta
-2004 Goin’ Through – La Sagrada Familia
-Goin’ Through – La Sagrada Familia Story – The Movie (DVD)
-Goin’ Through – The Duets
-Goin’ Through & The Family – Λούφα Κι Απαλλαγή Ι-4
-Goin’ Through – Η γιορτή (Święto) – The early years special edition (CD und DVD)
-Goin’ Through – Ψηλά Το Κεφάλι – Głowa do góry/w górze (singiel)
-Goin’ Through – III
-2007 Goin’ Through – Κλείστε μου το στόμα (Zatkaj mi usta, singiel)
-2006 Goin’ Through – Καλήμερα Ελλάδα (Dzień Dobry Grecjo, singiel)
-2006 Goin’ Through – Σχολείο 2006 (Szkoła 2006)
-NiVo Plays The Game
-NiVo Plays The Game 2
-Nikos „NiVo” Vourliotis Streetbeat 2004
-2002 Goin’ Through – Συμβόλαιο Τιμής (Układ honoru)
-Goin’ Through – Μικροί Θεοί (Mali bogowie)
-2007 Family The Label ColleCtion Vol.1

go0

Trochę historii zespołu
Grupa została założona podobno dlatego ze dwóch panów (Papathanasiou i Vourliotis) nie chcieli dłużej reprezentować odmiennych od siebie gatunków muzycznych. I tak powstał zespół grający muzykę inspirowaną przez wielu artystów greckich i zagranicznych. Wpływy ich można dostrzec lub dosłyszeć w tekstach i muzyce„Goin` Through”. Przez 18 lat działalności zespół sam napisał swoją historię i wydał więcej niż 10 albumów + single i klipy video. Utwory grupy jak i jej albumy były wielokrotnie honorowane nagrodami muzycznymi również na zagranicznych festiwalach (niemieckich i francuskich). Muzycy otrzymali też złotą płytę (album „Veto”). W 2010 roku zespół odbył trasę koncertową po Grecji, Cyprze i Europie, ale wcześniej dawał koncerty tylko w tej pierwszej, a bilety na nie sprzedawały się w milionach. W 2010 r. muzycy założyli wytwórnię „Family All star Crew” .

O zespole po angielsku:

http://www.discogs.com/artist/578854-Goin-Through

Reklama

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: