Bez Retuszu 5.07/2015

Tematem wczorajszej dyskusji w programie Marka Czyża były polityka prorodzinna i dzietność. W dyskusji wzięły udział same kobiety między innymi minister pracy i polityki społecznej bo jak stwierdził prowadzący zaproszeni do programu mężczyźni nie podjęli wyzwania rozmowy na ww. temat. Podczas 50-cio minutowej dyskusji poruszone zostały problemy (bo jaki kraj i jaki temat takie problemy) wieku emerytalnego, zasiłków rodzinnych, rodzenia dzieci na emigracji i chęci młodych Polek do bycia matkami. Nie zabrakło też odniesień do kwoty wolnej od podatku i redystrybucji środków i dóbr publicznych.

Ja jak zwykle przysypiałem bo temat był usypiający i zaprezentowano nań tylko jeden (lewacki!) punkt widzenia. Jako publiczność w tej dyskusji wzięła też udział ekipa siedleckiego KORWIN-u, która zaskoczyła panią minister pytaniem. Było to jedno z niewielu pytań, które padły ze strony publiczności w tej dyskusji, a na dodatek sformułowane tak że prowadzący nie przyczepił się bo za długie lub nie składne, a robi to w przypadku większości pytań od kogoś z publiczności.

Ręce mnie rozbolały od aplauzu, który jest tam na akord niezależnie od tego dla kogo i za co. Przed wejściem na antenę publiczność ma nakazane ćwiczyć klaskanie dwa razy, następnie powtórzyć je po wejściu na antenę i podczas przedstawiania gości!. Daje to efekt zagłuszający słowa Marka Czyża przedstawiające tychże gości, a jest ich zawsze ze 6-cioro, ale to chyba tak specjalnie pomyślane żeby nie było wiadomo komu się zadaje pytanie lub zrezygnowało z jego zadawania całkowicie aby się nie skompromitować. W przeciwieństwie do Polsatu w TVP Info publiczność jest legitymowana przed wejściem do studia, a dane uczestników są notowane przez jakiegoś porządkowego, któremu towarzyszy ochroniarz. Odnotowana jest również przynależność partyjna danego uczestnika programu (z publiczności).

Już w studiu publiczność jest szczegółowo instruowana przez reżysera nie tylko odnośnie klaskania, ale również odnośnie tego kiedy może już wstać i wyjść po zakończeniu programu. Wszelkie torby można zostawić w szatni/przechowalni bo jeśli zostaną wniesione na plan to ekipa nagrywająca każe wywalić je pod ścianę, poza zasięg kamer….

Zapraszam w kolejną niedzielę na 20:40 do TVP Info….

MikeHarry

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: