Curse of Chucky (2013) – Klątwa laleczki Chucky

Najnowsza odsłona filmów z cyklu o laleczce Chucky wydana wyłącznie na DVD/Blu-ray i wyreżyserowana przez Don`a Macini. Na ekranie pojawili się również aktorzy z ostatnich pięciu prequeli tej części. Jest to jednak prawdziwy i trzymający w napięciu, trochę krwawy horror!. Sceny brutalne i krwawe są nieco łagodne i nie robią aż takiego wrażenia. Twórcy stawiali najwyraźniej na wyobraźnię widza i na wzbudzenie maksimum strachu, a nie obrzydzenia. Film wymiotów nie powoduje, ale pozostaje w pamięci jako wzorowy przedstawiciel gatunku i najmłodszy reprezentant klasyku…..

Fabuła
Niepełnosprawna dziewczyna mieszkająca z matką odbiera pewnego dnia adresowaną do matki przesyłkę. W pudle znajduje się popularna w latach 80. lalka – gadający Chucky. W nocy matka umiera w niewyjaśnionych okolicznościach i dziewczyna zostaje z rodziną swojej siostry i…..Chuckym. Z czasem zaczynają się mnożyć dziwne zgony: w wypadku samochodowym umiera ksiądz, jedna z lesbijek zostaje porażona prądem i wreszcie te zdarzenia zaczynają być łączone z tajemniczą lalką, którą dostała od niepełnosprawnej cioci córka siostry. Jednak lalka nie gada tylko tego co ma wgrane na dysk przez producenta, ale zaczyna żyć własnym życiem o czym pierwsza przekonuje się wnuczka zmarłej kobiety do której zaadresowano przesyłkę jak się potem okazuje wyszła ona z magazynu policyjnych dowodów!.

hqdefault

Odkrycie że sprawcą zbrodni mających miejsce w domu jest (nie)zwykła lalka nie zajmuje dużo czasu, a przy tym okazuje się na dodatek że morderca skrywa pewną rodzinną tajemnicę. Lalka nie bez powodu trafiła właśnie do tej rodziny, a człowiek odpowiedzialny za jej mordercze moce był kiedyś przyjacielem domu. Zmuszony jednak do ucieczki z powodu nieszczęśliwej miłości zamknął swoją duszę zabójcy w lalce i pod jej postacią powraca po 25 latach aby się zemścić i mordować!….

Jak inteligentny widz się domyśla jedynej bohaterce, która wyszła z tego horroru żywa nikt nie wierzy że sprawcą morderstw członków jej rodziny jest zwykła lalka z lat 80. Stoi ona zaraz obok siekiery na stole z dowodami przed sądem, a niepełnosprawna zostaje uznana przez sędziego za psychiczną i skazana na pobyt w zakładzie zamkniętym. Ale dlaczego Chucky nie zabił tylko jej?. Chucky po raz kolejny zostaje wykradziony z galerii policyjnych dowodów i zostaje nadany pocztą do kogoś do kogo może przetransferować duszę mordercy z przeszłości….Czy będą kolejne odsłony historii, a laleczka Chucky odejdzie wreszcie do lamusa skoro morderca ma nowego pasożyta?. Kto tym razem będzie zabijał?.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: