Children of the Corn 2: The final Sacrifice 1992 (Dzieci kukurydzy 2: ostateczne poświęcenie)

Ta część kultowego horroru została wyreżyserowana przez Davida Price`a i dystrybuowana była w większości w USA, a za granicami ich to na kasetach video najczęściej. Film zaczyna się od doniesień medialnych na temat masakry w Gatlin gdzie dzieci zamordowały wszystkich dorosłych w mieście i pewien dziennikarz postanawia właśnie zrobić karierę na tej historii wraz ze swoim nieletnim jeszcze synem. Nieszczęsne i pozbawione rodziców dzieci zostały przygarnięte pod opiekę mieszkańców sąsiedniego miasteczka nie wiedzących jeszcze jednak co ich czeka. Tej adopcji sprzeciwiała się surowo jedna ze starych mieszkanek Gatlin, która wie jaka moc drzemie w tych dzieciach i postanawia się wyprowadzić, ale nie zdąży bo ginie w trochę dziwaczny sposób pod swoim domem. I wykrakała bo wkrótce po przybyciu dzieci z Gatlin do nowego miejsca zamieszkania zaczyna się w mieście seria morderstw, która zaczyna z czasem poważnie niepokoić mieszkańców. Nikt nie wiąże jednak tych wydarzeń z małymi, nieszcześliwymi sierotami, które ze swoich rodzinnych domów wynieśli nawet zwyczaj modlitwy przed posiłkiem. Powoli w mieście wybucha histeria, a żądny sławy i chwały dziennikarz i jego syn popadają w niebezpieczeństwo odkrywając spichlerz skażonej kukurydzy i starą indiańską legendę. Indianin chce im pomóc w ustaleniu przyczyny histerii mieszkańców, ale czy wpływ na to na prawdę mają jacyś indiańscy bogowie?. Czy raczej neurotoksyna wydzielana przez zgniłe korby kukurydzy, która rozprzestrzenia się w powietrzu przez otwarty spichlerz?. I w jakie brudne interesy zamieszany jest szeryf?. Co o adoptowanych sierotach z Gatlin wie miejscowy Coroner?.

dzziec

Historia ta dzieje się 8 lat po krwawych wydarzeniach w Gatlin, syn dziennikarza jest pokłócony z ojcem i zamieszkuje dom z którego 8 lat temu nieletni prorok kierował eksterminacją dorosłych mieszkańców i rodziców dzieci. W międzyczasie syn dziennikarza zaprzyjaźnia się z nowym liderem grupki dzieci wybranych przez „tego, który kroczy między rzędami” i postanawia wstąpić do ich sekty gdy odkrywa że w pobliskich polach kukurydzy zbierają się one (te dzieci) na jakieś sabaty. Tak, więc ten wątek – pola kukurydzy i miejsca spotkań w nim nawiedzonych dzieci został przeniesiony z Gatlin, tym razem do sąsiedniego Hemmingford, ale czy kochani, adopcyjni rodzice z tej miejscowości skończą wreszcie tak samo jak ich poprzednicy z Gatlin?. Nowy przywódca sekty „dzieci kukurydzy” ma bowiem coś wspólnego z przyjezdnym synem dziennikarza z którym się zaprzyjaźnił – problemy z rodzicami, a konkretnie – z ojcem.

*Tak to bywa gdy w dzieciach odzywają się stare nawyki, a pola kukurydzy do których prowadzi indiańska legenda okazują się śmiertelną pułapką….Jednak to nie koniec koszmaru dorosłych bo w kolejnej części nawiedzone dzieci zostają przesiedlone do kolejnego miasta, a przynajmniej mała ich liczba….

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: