The Prophecy 4: The Uprising 2005 (Armia Boga 4: Bunt)

Czwarta część tej historii już troszeczkę przeraża i zasługuje nawet na miano lekkiego horroru. Akcja tej odsłony w całości dzieje się w Rumunii bo to tam rumuński gliniarz (nie koniecznie uczciwy) i agent Interpolu prowadzą śledztwo w sprawie mordercy wyrywającego swoim ofiarom serca jeszcze za życia (przypomnijcie sobie jak można zabić anioła lub patrzcie poprzednie 3 wpisy). Ten film w całości wyreżyserował a nawet napisał cały scenariusz (pracowity chłopak:D) niejaki Joel Soisson. Imię reżysera wyraźnie wskazuje na jego pochodzenie, ale dobra – nic nie mówię bo dzisiaj nie o tym.

Co się dzieje?

Wojna aniołów w niebie przenosząca się czasami na ziemski front trwa nadal, a w centrum uwagi znajduje się średniowieczny manuskrypt odkryty w podziemiach kościoła przez rumuńskiego księdza, a zawierający jakieś przepowiednie o Antychryście. Po śmierci księdza egzemplarz tego manuskryptu wpada w ręce pewnej dziewczyny, którą od tej pory zaczynają ścigać anioły….

arm

Tymczasem mnożą się trupy bez serc, a rumuński gliniarz zaczyna wywąchiwać swoim psim nosem jakiś podstęp ze strony swojego kolegi z Interpolu. Jak się potem okaże nie pomylił się, a w międzyczasie przypomniała mu się okrutna i wstydliwa sprawa z przeszłości dotycząca jego rodziny. Kiedy w końcu dowiaduje się że jest częścią planu anioła usiłującego dorwać manuskrypt. odkrywa kto jest wyrywającym serca mordercą.

Mi się podobało że fabuła została przeniesiona trochę na grunt Europy Wschodniej. Jak narrator twierdzi na początku filmu – oni byli tam od zawsze i nie interesują ich celebryci tylko zwykli ludzie….A przed nami ostatni epizod tej fantastycznej, aczkolwiek trochę już nudnawej historii….

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: