Silent Hill: Revelation 3D – Silent Hill: Apokalipsa (2012)

Kontynuując wątek Silent Hill to FRAGMENT WYCIĘTY PRZEZ CENZURĘ grę, a dzisiaj pomęczę o 6 lat starszą jej ekranizację od wczorajszej i bez wątpienia gorszą. Akurat w tym przypadku twórcy się nie postarali. Z racji wątku tajemniczego zakonu w Silent Hill i młodego, przystojnego gogusia udającego kolegę z klasy, a w rzeczywistości będącego wysłannikiem tego zakonu fabuła przypomina trochę „Sagę Zmierzch”. W tej części producenci za bardzo zaszli w wampiry z którymi kojarzą się potwory, a w poprzedniej były całkiem spoko, więc przypomina to i z deka produkcję „Underworld”. Dopełnia tego fakt szczeniackich dialogów i tekstów w które ten film niemalże obfituje. Tutaj postarał się scenarzysta i reżyser w jednym – Michael J. Basset bo więcej jest w filmie gadania i marudzenia niż to warte. Za wyraźny jest również wątek i rola amerykańskich nastolatków co sprowadza produkcję do poziomu tandetnych seriali dla młodzieży z buzującymi hormonami.

O fabule

Główna bohaterka odkrywa sekret ze swojego dzieciństwa, kiedy nie nazywała się nawet tak jak teraz. Znika jej ojciec, a za sprawą kolegi z nowej klasy trafia ona na jego trop. Mieszkanie jej i jej ojca zostaje splądrowane, a mroczny sekret swojej rodziny odkrywa ona w swoje 18-ste urodziny. Okazuje się że nie uciekają przed przeszłością, którą znała do tej pory – wyjaśni jej to prywatny detektyw, który zaraz po rozmowie z nią marnie skończy, a ona będzie podejrzana o morderstwo. Tutaj wkroczy do akcji nowy kolega i on pomoże jej wpaść na trop ojca. Bohaterka uwierzyła detektywowi w to kim jest naprawdę, a tymczasem zapadł mrok….

Jak już się domyślacie odpowiedź na wątpliwości głównej bohaterki nie leży tylko w dziwnym zeszycie ojca w którym porysował on pokraczne stwory i opisał działalność jakiegoś tajemnego zakonu, ale i w Silent Hill dokąd udaje się bohaterka. Czy znajdzie tam ojca?

sil

Jak by ktoś nie wiedział to główna bohaterka będzie w Silent Hill już drugi raz. To ta sama dziewczynka, która w pierwszej części zgubiła się tam matce. Tylko że wtedy matka szukała jej, a teraz ona będzie szukać ojca. Przeszłość jej rodziny jest związana z Silent Hill, a wydarzenia mające tam miejsce pośrednio z nią samą.

Potwory

Prawie takie same jak w prequelu tylko trochę dodali bajerów. Całkiem nowym potworem jest pająk.

Pierdoły

  • Będzie kolejna część
  • Podczas podróży samochodem, Heather przegląda dziennik ojca. Znajduje w nim rysunek potwora, którym jest Mumbler – potwór z Silent Hill.
  • Gdy Heather broni się przed Douglasem, bierze do rąk rurę. Rura to jedna z pierwszych broni jakie znajdują bohaterowie Silent Hill i Silent Hill 3, na podstawie których bazują filmy.

Inni krytycy i recenzenci także oceniają tę produkcję słabo i marnie, tak jak MikkeHarry. Nie ma klimatu grozy. Film jest mało straszny, a przerażające są tylko niektóre potwory i sceny. I oczywiście wszystko się kończy w tytułowym Silent Hill i pewnie tam też zacznie się trzecia część. Mam nadzieję że ona nie będzie w 3D i że jej nie spierdolą, tak jak tej. Może powrócą klimat i aura z pierwszej części i twórcy zrezygnują z debilnych, szczeniackich dialogów.

MikkeHarry

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: