Diabelska plansza Ouija 2014 – nudny horror

Na wstępie wspomnę moje najważniejsze wrażenie z seansu tej całkiem świeżej produkcji, a mianowicie – był to najnudniejszy film o ducach jaki oglądałem kiedykolwiek!. Większość tej półtoragodzinnej produkcji w reżyserii Stiles`a White`a to nudnawe i debilne rozkminy amerykańskich nastolatków, czasami podobne do tych z „Mody na Sukces”. Mam tutaj na myśli że przez większość filmu nic się w nim nie robi tylko się gada i gdyba, a strasznych momentów w tym horrorze MikkeHarry naliczył się aż sztuk raz!. Efekty specjalne zostały pewnie użyte tylko raz, zapewne do nakręcenia ww. strasznej sceny. Punktem zwrotnym w produkcji jest scena następująca grubo po 45 minucie filmu, gdy jedna z głównych bohaterek dowiaduje się id pewnej chorej psychicznie inwalidki – morderczyni co się stało w pewnym domu….

Fabuła

Pewna dziewczyna popełnia rzekomo samobójstwo, wieszając się w domu na ozdobach choinkowych i troje przyjaciół nie wierząc że się zabiła usiłuje nawiązać kontakt z jej duchem aby dowiedzieć się prawdy. Ich amerykańska inteligencja podpowiada im aby użyli do tego tytułowej tablicy ouija i zorganizowali seans spirytystyczny pytając się przez nią ducha koleżanki jak zginęła. Niestety tablica oprócz ducha tragicznie zmarłej przywołuje inne nadprzyrodzone siły mające związek z tajemnicą z przeszłości domu w którym mieszkała ich zmarła koleżanka. Nie długo potem dwójka z przyjaciół ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, ale wyglądających na samobójstwo. Tak się dzieje dopóki jedna z przyjaciółek nie odwiedza w szpitalu psychiatrycznym jednej z sióstr mieszkających kiedyś w domu w którym odbył się ich seans.

Próba powiedzenia „żegnaj” najlepszej przyjaciółce przez planszę ouija nie do końca przebiegnie tak jak chcieli tego uczestnicy seansu….

ou

W trakcie feralnego seansu udaje im się przyzwać siły, które raczej nie chcą żeby ich niewinna zabawa się szybko skończyła, ale chce od nich czegoś innego. Jak się potem okaże te kilka osób, które zginęły na ekranie nie były jedynymi ofiarami tej siły, a kryje się za nią potworna, rodzinna tajemnica. Aby reszty żywych uczestników seansu nie spotkał ten sam los co ich koleżankę muszą zamknąć portal do tamtego świata….

O produkcji

  • 75% widzów poniżej 25 roku życia
  • 61% widzów to kobiety
  • Film zarobił 20 milionów dolarów w 3 dni (pierwsze miejsce amerykańskiego box office`u)
  • W Polsce film zarobił tylko w weekend 455 tysięcy złotych (4 miejsce polskiego box office`u)
  • Na ekranach polskich kin produkcję można zobaczyć od października ubiegłego roku (premiera)
  • Film w skali całego świata zarobił prawie 100 milionów dolarów
  • Budżet produkcji wynosił 5 milionów dolarów
  • Sporą cześć tego budżetu pochłonęły wynagrodzenia obsady (nie zbyt sławni aktorzy)

Dobry motyw i temat fabuły – przedmioty kryjące w sobie duchy, demony czy inne siły to już klasyka całkiem strasznych horrorów np „Naznaczony”, ale ta produkcja się do takich nie zalicza. Twórcy „Diabelskiej planszy Ouija” próbowali najwyraźniej skopiować pomysł z innych horrorów, ale tak starali się żeby nie było plagiatu aż wyszło im kompletne, nudne gówno!. I to nie jest tylko moje zdanie po seansie bo większość recenzji i opinii internautów na temat tego filmu jest właśnie w takim tonie. Tylko dużo pieniędzy poszło na te nudne gówno, a motyw można by wykorzystać lepiej. Temat planszy ouija nadaje się do stworzenia całkiem strasznego horroru, którego jeszcze nie było, przynajmniej do tej pory. Dowiedziałem się że produkcja ma mieć kontynuację i ciekawe czy będzie ona takim samym nudnym gniotem. Za to rozreklamowany i okrzyczany film był bardzo dobrze!. Że aja jaj – strach będzie się bać, takie przerażające!. Zwiastuny i reklamy twierdziły zupełnie co innego niż było ukazane na ekranie. Produkcja więc – przereklamowana!.

*Co to jest plansza ouija, skąd się wzięła i do czego służy chyba tłumaczyć nie muszę?. A jak muszę to napiszcie w komentarzu. Mam nadzieje że moi czytelnicy wiedzą już dawno co to jest i plansza ouija nie potrzebuje osobnego wpisu:).

One thought on “Diabelska plansza Ouija 2014 – nudny horror

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: