Interstellar (2014)

Dzisiaj dla odmiany MikkeHarry przedstawia film sci-fi i to taki jak ich wiele, ale nie przypominający żadnego innego no może trochę „„Grawitację” („Gravity”). I bardzo, bardzo długi bo ciągnie się prawie 3 godziny!. Fabuła Interstellar`a w reżyserii Christophera Nolana z ubiegłego roku (więc całkiem świeża produkcja) opiera się na grupie amerykańskich (bo jakich by innych?) naukowców NASA, którzy odnajdują tunel czasoprzestrzenny pozwalający od tej chwili ludziom na odbywanie podróży międzygwiezdnych…..

No, ale po co to wszystko??. Trzeba by zacząć od tego że na skutek zmian klimatycznych ziemia nie nadaje się już do zamieszkania przez ludzi, więc zaczęli sobie szukać innej planety do skolonizowania. Takiej na której warunki przypominają najbardziej ziemskie i głównym bohaterem filmu jest właśnie pilot rakiety, a w tej roli: Matthew McConaughey, który leci w kosmos aby znaleźć nowy dom dla ludzkości. Miejsce do którego po powrocie na ziemię będzie mógł zabrać resztę ludzkości. Zostawia na ziemi swoje dzieci, którym obiecuje że wróci niedługo i zabierze ich do nowego, bezpiecznego domu….

inter

Jednak po drodze załogę statku kosmicznego czeka wiele przygód i niespodzianek, a gdy znalezienie nowego raju wydaje się już niemożliwe natrafiają na opuszczoną stację na jednej z planet. Jak się okazuje przygoda na niej nie dla wszystkich skończy się dobrze i nie wszyscy mają dobre intencje. Z okazji zakrzywień czasoprzestrzennych i różnic czasowych na ziemi i poszczególnych planetach główny bohater nie wróci do domu tak szybko jak obiecał to dzieciom bo jego córka przerośnie ojca wiekiem i będzie kontynuowała jego misję…..A jak to wszystko się skończy?……

MikkeHarry poleca seans  fanom nie tylko sci-fi, ale i wciągających historii rodzinnych oraz katastrof. Produkcja nie emanuje za bardzo przemocą, a jedyną jej wadą jest to że trzeba prawie 3 godziny wytrzymać przed ekranem/monitorem. Tak więc jeśli w którąś niedzielę nie będziecie wiedzieli co zrobić z prawie połową dnia…….

One thought on “Interstellar (2014)

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: