Noc oczyszczenia: Anarchia (the Purge: Anarchy) 2014

Francusko – amerykański film w reżyserii James`a DeMonaco niektórzy określają jako horror. Dla mnie był to zwykły film akcji, kryminał. Zero brutalności i mało krwi jak na horror, a jeśli już nawet to twórcy nie przyłożyli się za bardzo do realizmu scen egzekucji. Film zarobił ponad 110 milionów i 206 tysięcy dolarów, mimo iż jest całkiem młody bo z tamtego roku i został też nominowany do jednej nagrody. Jest sequel`em filmu „Noc oczyszczenia” z 2013 r.

Oficjalna strona filmu (ENG)

Noc przedstawiona w filmie ma być doroczną nocą oczyszczenia ustanowioną przez nowych ojców założycieli USA. Tej nocy wszystkie przestępstwa, wykroczenia i zbrodnie łącznie z zabójstwem są legalne i nie spotka nikogo za nie żadna kara pod warunkiem że popełni się je przed 7:00 rano. Obywatele ojczyzny wolności czyli rezolutni, pokojowi, tolerancyjni i oczytani Amerykanie wyruszają w maskach na ulicę aby zabijać innych. Opancerzone i uzbrojone wozy, karabiny i maczety, wypychanie  ofiar z dachu i podpalanie ich to normalka jeśli panuje anarchia!. Powszechne jest kupowanie sobie członków biednych rodzin przez bogate rodziny tylko po to aby rytualnie zabić je podczas domowej uczty kiedy wybije pierwsza minuta nocy oczyszczenia. Organizowanie spektakli dla zamożnych i wpływowych celebrytów, ludzi kultury aby mogli sobie zapolować na zwierzynę – biedaków złapanych na ulicy przez specjalny oddział paramilitarny. Siostra zabija siostrę, a emeryci swojego maklera, pułapki kryjące się pod śmieciami i miotacze ognia – tej nocy w USA wszystko jest dozwolone.

noc

Bohaterami tego sequel`a jest grupka 4-5 osób, która z racji dziejących się na mieście wydarzeń zaczyna się stopniowo zmniejszać. Zaczyna się od pary której psuje się samochód na moście i to właśnie chwile przed rozpoczęciem czystki, od tej pory dwoje ludzi próbuje ukryć się przed zamaskowanymi pseudożołnierzami polującymi na ludzi. Po drodze dołącza do nich matka z córką i tajemniczy mężczyzna który będzie ich bronił i przeprowadzał w bezpieczne miejsca. Temu jak się potem okaże policjantowi przez całą drogę przyświeca żądza zemsty na zabójcy syna, który zginął rok wcześniej także podczas nocy oczyszczenia. Także przed naszymi bohaterami bardzo długa i niebezpieczna noc gdyż to oni trafiają na polowanie jako zwierzyna dla bogaczy. Kto wygra to ostateczne starcie?. A może uratuje ich ktoś inny nie do końca zgadzający się z polityką nowych ojców założycieli?….

Produkcja jest dla tych którzy chcą się wkurwić bo straszna za bardzo nie jest. Wychodzą w niej na jaw zwierzęce instynkty obywateli ojczyzny wolności i można by rzec że to cała esencja Ameryki – ta noc. Tylko że to wszystko jest fikcją ekranową i wymysłem scenarzysty (jest nim reżyser), przynajmniej narazie.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: