The Quiet Ones (Uśpieni) 2014

Horror w reżyserii John`a Pogue`a i mający kilku scenarzystów.  Brytyjsko – amerykańska produkcja zarobiła ponad 17 milionów i 834 tysiące dolarów. I jest kolejnym filmem o poltergeist`cie, trzymającym w napięciu, aczkolwiek czasami nudnym i usypiającym gdyż większość znikomej akcji jaka toczy się w filmie dzieje się w jednym domu.

Grupa studentów, nakłoniona przez swojego profesora do udziału w tajemniczym eksperymencie przeprowadzanym na pacjentce  i mającym polegać na wywołaniu poltergeista (takiego ducha)  poprzez skumulowanie negatywnej ludzkiej energii w tejże właśnie pacjentce. Śmieszne raczej nie jest to że historia ta wydarzyła się naprawdę, a na jednym z amerykańskich uniwersytetów rzeczywiście wykłada profesor słynący z niekonwencjonalnych metod leczenia i wykorzystywania swoich pacjentów. (I to pewnie nie jeden taki jest).  Studenci razem ze swoim charyzmatycznym i fanatycznym mentorem przeprowadzają na nie do końca świadomej dziewczynie serie testów aby doprowadzić ją do szaleństwa, traumy, wariacji. Beztrosko igrający sobie z nadprzyrodzonymi siłami studenci zdają sobie wreszcie sprawę że obudzili zło uśpione nie tyle w ofierze swoich badań co te uśpione w domu w którym czynią swoje niecne praktyki. Gdy na serio zaczynają się bać na wycofanie się jest już za późno, a ich wykładowca jest na tyle fanatycznie poświęcony swoim badaniom że w przypływie obłędu nie zawaha się poświęcić im tylko siebie……

quiet

Produkcja kojarzy mi się trochę z Frankenstein`em i pseudobadaniami doktora Mengele. Motyw ducha/ demona nawiedzającego córkę i ojca po kłótni z rzekomą czarownicą obecny jest też w filmie pt. „Demon: Historia prawdziwa”. Tam jednak chodzi już o nawiedzanie przez poltergeista rodziny Bell`ów i ta historia jest także prawdziwa, nie wykluczone że tym filmem też się kiedyś tutaj zajmę.

„Uśpieni” to film o duchach dla tych, którzy nie bardzo lubią się bać, ale lubią się podenerwować i tkwić półtorej godziny w napięciu. Fabuła odsłania przed widzem nie tylko naturę sił nadprzyrodzonych, ale także ciemne strony ludzkiej natury i tajemnicę z przeszłości pewnego domu….

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: